‘Ana, Gökyüzü Delinmiş’ oyunu ayakta alkışlandı

‘Ana, Gökyüzü Delinmiş’ oyunu ayakta alkışlandı

"Ana, Gökyüzü Delinmiş" adlı Mersin Arslanlar Köy Tiyatrosu’nun sergilediği oyun performansı Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'ni dolduran seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

10 yıl önce Mersin’e bağlı Arslanköy’de sadece kadınları bir araya getirerek kurduğu tiyatro ile yola çıkan Ümmiye Koçak, büyük sanat girişimi olarak nitelendirdiği "Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu" ile Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde sergilediği performans ile seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in titizlikle takip ettiği ve yakından ilgilendiği iklim değişikliği konusuna dikkat çekmek için gösterim programına alınan "Ana, Gökyüzü Delinmiş" adlı Arslanlar Köy Tiyatrosu’nun oyunu nedeniyle salonda boş koltuk kalmadı.

İklim değişikliğine dikkat çekmek isteyen ve konuyla ilgili yaptığı oyunla yurtiçi yurtdışı birçok ödül alan Ümmiye teyze (Ümmiye Koçak), kurdukları tiyatroyla iklim değişikliğiyle ilgili konuları hala anlatmaya devam ettiklerini söyledi. Otuzun üzerinde ülke gezen ekip Ayvalık'a ilk kez geldiklerini ve büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını belirttiler. Daha önce farklı konuları anlatan oyunlarıyla sahne aldıklarını hatırlatan Ümmiye Koçak, “İklim değişikliğinden daha önemli bir konu yok, yolculuğumuz anlatabildiğimiz kadar gidebildiğimiz kadar sadece bu konu olacak” dedi.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.