Aydın Şengül iddiaları yalanladı

Aydın Şengül iddiaları yalanladı

24.Dönem İzmir Milletvekili ve İl Eski Başkanı Şengül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiği iddialarını yalanladı

Şengül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiği iddialarını yalanlarken, "Benim, Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlılığımı kimse sorgulayamaz. Ömrüm yettiği sürece de Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer almaya devam edeceğim. ?Şahsıma yönelik bu kumpasın hangi amaçla, kimler tarafından tezgahlandığı, partim tarafından ortaya çıkarılacaktır" dedi.

 

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen MYK toplantısında 24.Dönem İzmir Milletvekili ve İl Eski Başkanı Aydın Şengül'ün kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi ileri sürüldü. Şengül hakkındaki kararın İl Eski Başkanı'na ait bir ses kaydında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretlerde bulunduğu için alındığı iddia edildi.
Şengül'den bu iddialar ve 'ihraç istemi' hakkında detaylı bir açıklama geldi. Açıklamasında, "Öncelikle herkes bilmelidir ki, partimden tarafıma ulaşan hiçbir resmi bildiri bulunmamaktadır" diyen AK Parti İl Eski Başkanı, "Şahsıma ait olduğu iddia edilen sözler, tamamen hayal ürünü olup Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı bu yakışıksız sözleri sarf etmem kesinlikle söz konusu değildir. Benim, Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlılığımı kimse sorgulayamaz. Ben, partimin kuruluşundan bu yana, bir saniye bile şüphe etmeden Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında durdum. Ömrüm yettiği sürece de Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer almaya devam edeceğim. ?Şahsıma yönelik bu kumpasın hangi amaçla, kimler tarafından tezgahlandığı, partim tarafından ortaya çıkarılacaktır" ifadelerine de yer verdi.
İŞTE O AÇIKLAMA:
BANA ULAŞAN HİÇ BİR RESMİ BİLDİRİ YOK!
Mensubu olmaktan daima gurur duyduğum, kuruluşundan itibaren her kademesinde görev aldığım partimden ihraç edildiğim ve sonuna kadar bağlı olduğum Sayın Cumhurbaşkanımıza, kesinlikle şahsıma ait olmayan ithamlarda bulunduğuma ilişkin basında yer alan iddialar üzerine, açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.
Öncelikle herkes bilmelidir ki, partimden tarafıma ulaşan hiçbir resmi bildiri bulunmamaktadır.
ÖMRÜM YETTİĞİ SÜRECE...
Şahsıma ait olduğu iddia edilen sözler, tamamen hayal ürünü olup Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı bu yakışıksız sözleri sarf etmem kesinlikle söz konusu değildir. Benim, Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlılığımı kimse sorgulayamaz. Ben, partimin kuruluşundan bu yana, bir saniye bile şüphe etmeden Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında durdum. Ömrüm yettiği sürece de Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer almaya devam edeceğim. Bugüne kadar asılsız ses kayıtları üreterek, kumpaslar kurarak, kimlerin hangi operasyonların içinde olduğunu, partim ve Türk halkı çok iyi bilmektedir. 17-25 Aralık kumpasının yaşandığı dönemde de, hayali ses kayıtlarını kimlerin hazırladığı ve bunlardan kimlerin menfaat sağlama peşine düştüğü de açıkça ortadadır. Şahsımın, AK Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlılığı, asla sarsılmayacak ve sorgulanamayacak gönül bağlılığıdır. Tarafıma iletilmese de, eğer partim beni ihraç etmeyi uygun gördüyse, bu partimin takdiridir. Ben, bugüne kadar AK Partili olduğum gibi, bundan sonra da son nefesime kadar AK Partili olmaya devam edeceğim. 
KUMPAS VURGUSU!
Şahsıma yönelik bu kumpasın hangi amaçla, kimler tarafından tezgahlandığı, partim tarafından ortaya çıkarılacaktır. Kutlu davamıza, partimize zarar veren bu kişiler tespit edildiğinde, AK Parti’miz kangren haline gelmiş yaradan da kurtulmuş olacaktır. Şahsımın buna vesile olması, en büyük dileğimdir. Aktif siyaseti bırakmış bir parti üyesi olarak, hala benim üzerimden partimin yıpratılmaya çalışılması ve bunun kongre sürecine denk getirilmesi, oldukça manidardır. Bir kez daha belirtmek isterim ki, şahsıma ait olduğu iddia edilen ses kaydı ve basında yer alan içerikler, kesinlikle tarafıma ait değildir. Benim, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve partime olan sevgimi, sadakatimi ve bağlılığımı, omuz omuza vererek partim ve ülkem için birlikte yürüdüğüm yol arkadaşlarım çok iyi bilir.

Kategorideki diğer haberler

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

BİR ARINMA VESİLESİ OLARAK ÜÇ AYLARI VE KANDİLLERİ NASIL DEĞERLENDİRMELİYİZ

Medine BAYKAŞ

Medine BAYKAŞ

AŞK SEVGİ SEVGİLİLER GÜNÜNE SIĞDIRILACAK KADAR DEĞERSİZ DEĞİLDİR

Namaz Vakitleri