Bakan Koca Türkiye’ye verilecek olan corona aşısı miktarını açıkladı

Bakan Koca Türkiye’ye verilecek olan corona aşısı miktarını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grip aşısı ile Türkiye’ye verilecek olan corona virüsü aşısıyla ilgili açıklamalarda bulundu

 

Bakan Koca, "Pfizer (aşı) ile ilgili Aralık ayında olma ihtimali zayıf görünüyor. Ruhsatın Aralık'ta olmama ihtimali yüksek oldu. Olursa Türkiye'ye verebileceği rakam 1 milyon. Yıl içinde de 25 milyona olabilirliği şeklinde görüşmelerimiz var" dedi. Türkiye'deki vaka sayılarıyla ilgili de Koca, "29 Temmuz'dan bu yana ağır hasta sayımız 8 kat arttı, vefat eden sayısı 8 kart arttı. Evde semptomu olmayanın sayısı mı sizin için önemli" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grip aşısı ile Türkiye’ye verilecek olan corona virüsü aşısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Koca şu ifadeleri kullandı;

*Türkiye’nin geçen yıl yaptığı grip aşısı tedariği bir milyon 300 bin ama yapılan bir milyon 100 bin aşı. Grip aşısında arttırabileceğimiz rakam sınırlı. Bu süreçte 2.3 milyona çıkardık. Şu ana kadar 600 bin kişiye yaptık grip aşısı.

*Pfizer (aşı) ile ilgili Aralık ayında olma ihtimali zayıf görünüyor. Ruhsatın Aralık’ta olmama ihtimali yüksek oldu. Olursa Türkiye’ye verebileceği rakam 1 milyon. Yıl içinde de 25 milyona olabilirliği şeklinde görüşmelerimiz var.

*Çin aşısı için de Aralık ayında 10 milyon aşı alabileceğiz. Ocak ayında da böyle olacak bu sayı 2 katına çıkabilir bir iki gün içinde sözleşmeler imzalanacak. Yerli aşımızın devreye girmesi Nisan ayı şeklinde olur.

VEFAT EDEN SAYISI 8 KAT ARTTI

*29 Temmuz’dan bu yana ağır hasta sayımız 8 kat arttı, vefat eden sayısı 8 kart arttı. Evde semptomu olmayanın sayısı mı sizin için önemli.

Kategorideki diğer haberler