BAŞKAN ONUR EMRAH YILDIZ, ÇİĞLİ’DE GÖREVİNİN BAŞINDA...

BAŞKAN ONUR EMRAH YILDIZ, ÇİĞLİ’DE GÖREVİNİN BAŞINDA...

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Çiğli Belediye Başkanı seçilen ve bugün mazbatasını alan Onur Emrah Yıldız; belediyede düzenlenen törenle başkanlık görevini Utku Selim Gümrükçü’den devraldı...

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Çiğli Belediye Başkanı seçilen ve bugün mazbatasını alan Onur Emrah Yıldız; belediyede düzenlenen törenle başkanlık görevini Utku Selim Gümrükçü’den devraldı. Heyecanını, sonsuz ve tarifsiz olarak tanımlayan Yıldız; “Bu makam Çiğli halkınındır. Bu bir bayrak değişimiydi. Benim de hayalimdi. Şimdi, tüm Çiğli’nin hayallerini gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. Çiğli’nin şehri emini olmaya kararlıyım. Birlikte başardık, yolumuz açık olsun.” diye konuştu.

SONSUZ VE TARİFSİZ BİR HEYECAN

Çiğli’de CHP’den yola çıkan ve 31 Mart Seçimlerinde ipi açık ara göğüsleyerek Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız; mazbata töreninin ardından, son beş yıldır belediye başkanı olan Utku Gümrükçü’den görevi devralarak koltuğa oturdu. Eşi Gamze ve çocuklarıyla birlikte çok sayıda katılımcı ve belediye personelinin coşkuyla karşıladığı Yıldız; şöyle konuştu: “Bu onuru bana yaşatan partime, örgütümüze ve elimi tutan, arkamda duran, bana güvenen Çiğli halkına teşekkür ediyorum. Yaşadığım, sonsuz ve tarifsiz bir heyecan. Bu başarıyı ve daha nice başarıları; hemşehrilerimle birlikte kazanmış ve kazanacak olmak da ayrıca heyecan verici. Çünkü, biz birlikte kazandık. Çiğli’nin şehri emini olacağım ve hakkını, hukukunu, insanını, doğasını sonuna kadar koruyacağım. Bu gök kubbede hoş bir seda, ilçemizde kalıcı hizmetler bırakmak için bugün itibariyle çalışmaya başlıyoruz.”

SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK

Meclis Üyeleriyle birlikte özçekim yapan ve belediye çalışanlarıyla da merhabalaşan ve selamlaşan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız; “Hep birlikte “Yeni bir Çiğli” hayalimizi gerçekleştirmek için resmen yola çıkıyoruz.  Her şeyden önce beni bu göreve layık gören Genel Başkanımız Özgür Özel ve Merkez Yürütme Kurulu’muza; Çiğli’nin geleceğini güven ve kararlılıkla bana emanet eden tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Canım aileme, eşime, sevenlerime minnettarım. Bu heyecanı bir an dahi kaybetmeyecek, tüm zamanımız, enerjimiz ve bilgimizle ilçemizi hak ettiklerine kavuşturacağız. Sözlerimiz, artık sözde kalmayacak. Başlıyoruz. Türkiye’yi, İzmir’i ve Çiğli’yi kırmızıya boyayan halkımıza karşı sorumluluğumuz büyük. Bu makamlar, halkındır ve halkın belediyeciliğinin gereğini yapacak, örnek çalışmalara imza atacağız. Hepimize hayırlı olsun.” dedi.  Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız; belediye önünde kendisini bekleyen vatandaşlarla bir araya gelmek ve coşkulu kalabalığa seslenmek üzere makamdan ayrıldı.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.