BATUR: YAŞASIN 9 EYLÜL, YAŞASIN İZMİR!

BATUR: YAŞASIN 9 EYLÜL, YAŞASIN İZMİR!

İzmir’in kurtuluşunun 101’inci yılında bir kutlama mesajı yayınlayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tüm dünyaya örnek olan kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlandığı tarih olan 9 Eylül’ün ve Cumhuriyetin önemine vurgu yaptı.

İzmir’in kurtuluşunun 101’inci yılında bir kutlama mesajı yayınlayan Başkan Batur, “9 Eylül, bir ulusun özgürlüğünü ve tam bağımsızlığını ilan ettiği gündür. 9 Eylül, Cumhuriyete giden yolun müjdecisidir. Yaşasın laik, demokratik, özgür ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti” sözleriyle, tüm dünyaya örnek olan kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlandığı tarih olan 9 Eylül’ün ve Cumhuriyetin önemine vurgu yaptı.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, bu yıl 101’inci yıldönümünü kutladığımız 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu’nu kutladığı bir mesaj yayınladı. Mesajında İzmir’in kurtuluşunun sadece bir kentin değil bir milletin kurtuluşu olduğunu dile getiren Başkan Batur, 9 Eylül’ün aynı zamanda Cumhuriyete giden yolun müjdecisi olduğuna da dikkat çekti. Başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan ilke ve inkılaplarına sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Batur, mesajında şu cümlelere yer verdi:

Bugün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan kurtuluş mücadelemizin 9 Eylül 1922’de zaferle sonlandığı, İzmir’imizin Kurtuluşu’nun 101. yıl dönümü...

9 Eylül sadece bir kentin değil, bir milletin kurtuluş günüdür.

9 Eylül, bir ulusun özgürlüğünü ve tam bağımsızlığını ilan ettiği gündür.

9 Eylül, Cumhuriyete giden yolun müjdecisidir.

9 Eylül’den aldığımız bu güçle, bu yıl 100’üncü yaşını kutladığımız Cumhuriyetimize aynı inanç ve bağlılıkla sahip çıkmayı sürdüreceğiz.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolundan asla taviz vermeden; O’nun bize emaneti olan ilke ve inkılaplarını korumaktan ve savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Çünkü bizler, az zamanda çok ve büyük işler başarmış bir Ata’nın evlatlarıyız. Bizler, İsmet Paşa’nın, Fahrettin Altay’ın, Yüzbaşı Şerafettin’in hemşehrisiyiz.

Biz İzmir’iz…

Yaşasın 9 Eylül

Yaşasın İzmir…

Yaşasın laik, demokratik, özgür ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti...

Kutlu olsun bir asrı geride bırakan şanlı zafer günümüz…

Kutlu olsun İzmir’in doğum günü…

Kategorideki diğer haberler