Bebek Sahibi Olmanın Mutluluğunu  Hastane Personeliyle Paylaştılar

Bebek Sahibi Olmanın Mutluluğunu  Hastane Personeliyle Paylaştılar

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde tüp bebek tedavisi gören İzmirli Aysun ve Bülent Mansuroğlu çifti, 4 yılın ardından dondurulmuş embriyo transferi ile bebek sahibi oldu

 

Çocuk sahibi olamayan çiftler vakit kaybetmesin

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi (Tüp Bebek Merkezi)’ nde  aylık yaklaşık 100 hastaya tüp bebek uygulaması yapıldığını  ve  pek çok hastaya aşılama tedavisi uygulandığını belirten Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Demir  “Aysun öğretmene, tüp bebek kliniğimizde üç kez CRYO (dondurulmuş embriyo transferi ) gerçekleştirdik. Nihayet hastamız daha sonra 53 cm uzunluğunda, yaklaşık  3,5 kilo ağırlığında sağlıklı bir bebek dünyaya getirmeyi başardı. Bu klinik olarak tüm ekibimizi çok mutlu etmiştir. Çocuk sahibi olmayı planlayan tüm çiftleri çok geçmeden, özellikle 35 yaş üstünde olup 6 ay  denemelerine rağmen çocuk sahibi olmayan çiftlerin  vakit kaybetmeksizin bir infertilite kliniğe başvurmalarını tavsiye ederim “dedi.

Anne Aysun Mansuroğlu ise “ 2014 yılında evlendikten bir yıl sonra bebek sahibi olmaya karar verdik. Ancak çocuk sahibi olamadığımızdan bir sağlık kuruluşunda muayene olduk. Çocuk sahibi olmak için Bir tüp bebek merkezi tavsiye edildi. Biz buraya geldik. Gerçekten buradaki ekip bizimle çok ilgilendi.4 yıllık bir çabadan sonra çocuk sahibi olduk.“dedi.

Doktorlarınızın tavsiylerini dinleyin

 Bu süreçte zaman zaman bazen karamsarlığa düştüğünü ifade eden Mansuroğlu ”Doktorlar, hemşireler ve pozitif insanlardan gelen mesajlar bizi umutlandırdı. Eşimle birlikte çocukları çok sevdiğimizden bu isteğimizden vazgeçmedik. Bu yolda olan anne ve baba adaylarına şunu tavsiye ederim:  Doktorlarınızı sonuna kadar dinleyin ve pozitif düşünün, inançlı olun.”dedi.

Çocuk sahibi olmalarında Tepecik Hastanesi’nin ve ekibinin büyük katklıları olduğunu belirten baba Bülent Mansuroğlu ise “Gerçekten karamsar olduğumuz dönemde tüm hastane çalışanlarının bize verdikleri destekle umutlarımızın korunmasına yardımcı oldular.  Onların ilgi, alakası, katkıları olmasaydı bu süreci olumlu bitiremezdik. Buraya gelmeden önce, çevremizden daha çok özel hastanelere gitmemiz sürekli telkin edildi. Ancak biz ısrarla buraya gelmeye tercih ettik. Devlet hastanesinin bu anlamda daha kaliteli ve tecrübeli olduğunu düşünüyorum. Hiçbir gereksiz işlem yapılmıyor, ne gerekiyorsa sonuna kadar o yapılmaya çalışılıyor.  Sonunda bebek sahibi olduk. Çok mutluyuz. Gerçekten bu süreçte emeği geçen başta doktor ve hemşire olmak üzere tüm hastane personeline çok teşekkür ediyorum”dedi.

Kategorideki diğer haberler