Bölge Adliye Mahkemesi’ne de maskematik yerleştirildi

Bölge Adliye Mahkemesi’ne de maskematik yerleştirildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi yurttaşların tıbbi maskeye erişimini kolaylaştırmak için maskematik uygulamasını yaygınlaştırıyor

Metro istasyonları, vapur iskeleleri ve kentin belirli noktalarına yerleştirilen seyyar maskematiklerin ardından Bölge Adliye Mahkemesi’nin girişine de maskematik yerleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı maskematik uygulamasını İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’ne de taşıdı. Metro istasyonları ve vapur iskelelerine yerleştirdiği maskematiklerin ardından metronun olmadığı yerlerde seyyar maskematik uygulamasını başlatan Büyükşehir Belediyesi, Konak ilçesinde bulunan İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’nin girişine de maskematik yerleştirdi. Mahkemede çalışan hakim, savcı, avukat ve çok sayıda personelin tıbbi maskeye erişimini kolaylaşacak. Çalışanlar İzmirim Kart’ını okutarak yedi günde bir içinde 5 adet maske olan maske paketinden ücretsiz alabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki hafta Bayraklı Adliyesi’ne de maskematik yerleştirecek. 

Nerelerde var?
İzmir’in merkezinde yaşayan yurttaşlar maskeye 17 metro istasyonundaki ve Karşıyaka, Bostanlı, Konak vapur iskelelerindeki maskematiklerden, Buca’da Şirinyer İZBAN durağının yanındaki parka, Çiğli İZBAN istasyon girişine ve Gaziemir Dokuz Eylül Mahallesi Parkı önüne yerleştirilen seyyar maskematiklerden erişebiliyor. İzmirliler İzmirim kartını göstererek içerisinde beşer maske bulunan paketten alabiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgınla mücadele kapsamında maske üretimini de sürdürüyor. 2 milyon 240 bin adedi Meslek Fabrikası’nda üretilen toplam 4,5 milyon maske halka ulaştırıldı.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri