BORNOVA BELEDİYESİ YENİ MÜDÜRLÜKLERLE GÜÇLENİYOR...

BORNOVA BELEDİYESİ YENİ MÜDÜRLÜKLERLE GÜÇLENİYOR...

Bornova Belediye Meclisi’nde, Tesisler, Ulaşım Hizmetleri, Belediye Tiyatro, Müze, Kentsel Tasarım, Kentsel Dönüşüm ile Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü’nün kurulmasını içeren önerge oy birliğiyle kabul edildi...

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’nin “Güçlü Bornova” vizyonuyla şekillenen çalışmalar kapsamında 7 yeni müdürlük kurulmasına karar verildi. Bornova Belediye Meclisi’nde, Tesisler, Ulaşım Hizmetleri, Belediye Tiyatro, Müze, Kentsel Tasarım, Kentsel Dönüşüm ile Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü’nün kurulmasını içeren önerge oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Eşki, Bornova’ya daha iyi hizmet etmek ve kaynakları daha verimli kullanmak amacıyla yeni müdürlükleri oluşturma kararını aldıklarını söyledi.

Bornova Belediye Meclisi’nde müdürlüklerin kurulma amaçlarıyla ilgili bilgi de veren Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Tesisler Müdürlüğü, pazaryerleri başta olmak üzere halkımıza her gün hizmet veren binalarımızın bakım onarımını gerçekleştirip, ihtiyaçları karşılayacak şekilde hizmet vermesini sağlayacak. Tiyatro Müdürlüğü, İzmir’in gururu olan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ulusal düzeyde de adını duyurup daha kapsamlı projelerin hayata geçirilmesi için çalışacak. Müze Müdürlüğü aracılığıyla Bornova’da halen faaliyette olan ve yenilerini kuracağımız müzelerin ilçemizin tarihi vizyonunu ortaya çıkarması için çalışmalar yapacağız. Kentsel Tasarım Müdürlüğümüz, kent mobilyalarından özel tabela uygulamalarına kadar kent düzenlemelerinin ortak hale getirilmesini sağlayacak. Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, özellikle vatandaşlarımızın dayanıksız binalarının yenilenmesi aşamasında bilgilendirilmesi ve yön gösterici olunması konusunda çok önemli bir vizyonu ortaya koyacak. Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğümüz ise belediyemizin yenilikçi yapısını sürekli geliştirmeye yönelik projeler hazırlayacak” dedi.

MUHTARLARA DESTEK ARTTI

Bornova Belediye Meclisi’nde, vatandaşın yerel yönetimlerle ilk temas noktası olan muhtarlıkların daha verimli çalışabilmesi için aylık 2 bin 500 liralık destek sağlanması hakkındaki başkanlık önergesi de meclis üyelerine sunuldu. Görüşülmek üzere plan bütçe, hukuk ve sosyal hizmetler komisyonuna gönderilen önergeye göre, belirtilen maddi destek muhtarlıkların elektrik, su, internet, telefon aboneliklerinin fatura bedelleri ve kırtasiye malzemesi, toner ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.