Bornova’da encümen ve komisyon üyeleri belirlendi 

Bornova’da encümen ve komisyon üyeleri belirlendi 

Bornova Belediye Meclisi 2021 yılı Nisan ayı 1. oturumu, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, başkanlığında gerçekleştirildi

2 yılını dolduran Belediye Meclisinde encümen ve komisyon seçimleri yapıldı.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Büyükpark’taki nikah salonunda sosyal mesafe kurallarına uygun ve tüm katılımcıların maskeli şekilde yer aldığı meclis, Bornova Belediyesi’nin icraatlarının anlatıldığı film gösterimi ile başladı. Ardından yapılan oylama ile yeni dönemin  encümen ve komisyonların üyeleri belirlendi . Gizli oylamayla Meclis 1. Ve 2. Başkan Vekili, Meclis Katipliği Üyeleri ve Encümen Üyeleri seçilirken, açık oylama ile de Meclis İhtisas Komisyonu Üyeleri belirlendi. 

 

Meclisin Başkanlığını da yapan Başkan Mustafa İduğ, 2 yıldır ara vermeden tüm meclis ile birlikte uyum içinde çalışmalar gerçekleştirildiğini ifade ederek, ileleyen dönemlerde de Bornova’yı büyütme ve hizmet yolunda tüm kararların oy birliğiyle alınmasını temenni etti. 

 

Encümen ve komisyon seçimleri yapıldı

 

Oylama sonuçlarına göre Meclis 1 Başkan Vekili Hüseyin Ünal, 2. Başkan Vekili Fatih Taştan oldu. Meclis Katipliği Üyeliğine Taner Doğan, Cem Arıkan ve Mehmet Turu asil üye olarak seçilirken Ramadan Güler,Kamuran Allı ve Hatice Yıldırım da yedek üye olarak belirlendi. Encümen üyeliğine ise Bengül Tice, Ramadan Güler, Çeto Çamlıbel seçildi. 

 

Meclis İhtisas Komisyonu Üyeleri ise şöyle oldu: 

 

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri:

Ercan Kahya, Taner Doğan, Cem Arıkan, Adem Kasacı, Mehmet Turu

 

İmar Komisyonu Üyeleri

Murat Kaya, İsmail Atmaca, Kamuran Allı, Selim Kısa, Cesim Çelik

 

Hukuk Komisyonu Üyeleri

Bahar Gürsul, Ulaş Özdemir, Kadir Yıldız, Hatice Yıldırım, Emin Turan 

 

Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeleri

Göksel Ceviz, Nedim Gümüşkaya, Kadir Yıldız, Hatica Yıldırım, Akın Dalgıç

 

Sosyal Hizmetler Komisyonu Üyeleri

Barbaros Reşat Taşer, Öner Baş, Göksel Ceviz, Akın Dalgıç, Adem Kasacı,  

 

Esnaf Komisyonu Üyeleri

Nedim Gümüşkaya, Hikmet Doğan, Göksel Ceviz, Cihan Dağlıer, İsmail Bedir

 

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu Üyeleri

Bengül Tice, Hülya Uğurlu, Kamuran Allı, Selma Kısa, Hatice Yıldırım

 

Kent Yenileme Komisyonu Üyeleri

Hülya Uğurlu, Ulaş Özdemir, Göksel Ceviz, Emin Turan, Akın Dalgıç

 

Ulaşım Komisyonu Üyeleri

Halit Aksu, İsmail Atmaca, Hüseyin Ünal, İsmail Vatansever, Cihan Dağlıer

 

Kültür Turizm ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyeleri

Hikmet Doğan, Nedim Gümüşkaya, Göksel Ceviz, İsmail Vatansever, İsmail Bedir

 

Belediye Taşınmazlarının Değerlendirilmesi Komisyonu Üyeleri

Halit Aksu, Hülya Uğurlu, Önder Baş, Sait Tatlı, Ethem Ok

 

Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeleri

Murat Kaya, Taner Doğan, Kemal sevinç, Ethem Ok, Mehmet Turu

 

Tarım ve Kooperatif Komisyonu Üyeleri 

Halit Aksu, Cem Arıkan, Hülya Uğurlu, İsmail Bedir, Cesim Çelik

 

Nisan ayı olağan Meclis Toplantısının 2. oturumu 7 Nisan günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek. 

Kategorideki diğer haberler