BORNOVA KOLEJİ ULUSAL MÜNAZARA TURNUVASI

BORNOVA KOLEJİ ULUSAL MÜNAZARA TURNUVASI

LİSE ÖĞRENCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

 

Bornova Koleji ve Argüman Fabrikası işbirliği ile düzenlenen “Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvası” Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini Bornova Kolejinde bir araya getirdi. Galatasaray Lisesi, Kabataş B, Kabataş A, Harabat Sardar Qasem Soleimani takımlarının final mücadelesi verdiği Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvası’nın şampiyonu Galatasaray Lisesi oldu.

Aralarında Robert Koleji, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi, Galatasaray Lisesi, İzmir Fen Lisesi, Bornova Anadolu Lisesinin de bulunduğu okullardan katılan münazara takımları iki gün boyunca genel kültür, mantık, analiz ve hitap yetenekleriyle jürinin önünde rakipleri ile yarıştı.

Öğrencilerin güncel konularla ve dünya sorunlarıyla ilgilenmelerini sağlamak, yapıcı tartışma kültürünü geliştirmek, ilgi alanlarını ve ders kitapları dışındaki kaynakları da kullandırarak bilgi edinme alanlarını genişletmek, düşünceler arasında bağlantılar kurabilme, olaylar arasındaki ilişkileri fark edebilme yeteneklerini geliştirmek, hazırlıklı ve hazırlıksız olarak topluluk önünde konuşma becerisini geliştirerek özgüvenlerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvaya 20 okuldan 52 takım katıldı. Galatasaray Lisesi, Kabataş B, Kabataş A, Harabat Sardar Qasem Soleimani takımları finalde şampiyonluk mücadelesi verdi. Turnuvada şampiyonluk kupası Galatasaray Lisesinin oldu.

 

Ödül töreninde konuşma yapan Özel Bornova Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Alper Abay, “İnsanların en önemli becerisinin iletişim olduğunu buradaki gençler iki gün boyunca bizlere gösterdi. Umarım münazara organizasyonlarında yakılan ateş tüm dünyayı sarar. Argüman Fabrikasına ve tüm katılımcılara teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Kategorideki diğer haberler