BOZELLİ ZEYTİNYAĞLARINDAN 4 YILDA 60 ÖDÜL REKORU...

BOZELLİ ZEYTİNYAĞLARINDAN 4 YILDA 60 ÖDÜL REKORU...

Manisa’nın Köprübaşı İlçesinde faaliyet gösteren Bozelli Zeytinyağları dünya çapındaki zeytinyağı yarışmalarında üstün dereceler elde etti...

Manisa’nın Köprübaşı İlçesinde tarımsal üretimde büyük bir öneme sahip olan zeytin ve zeytinyağı dünyada adından söz ettirmeyi başardı. İlçede faaliyet gösteren Bozelli Zeytinyağları dünya çapındaki zeytinyağı yarışmalarında üstün dereceler elde etti.

Firma sahibi Mustafa Birhan Hazer, Bozelli olarak, “Türkiye zeytinyağı sektörüne Dünya kalite standartlarına uygun, erken hasat, yüksek kalite ve Premium, yüksek polifenol içeren, zeytinyağı üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

Zeytinyağlarını dolaylı olarak Amerika’ya ihraç ettiklerini söyleyen Hazer, “Aldığımız kalite ödüllerimizle, dünya devleri ile aynı kulvarda yer alıyoruz. 4 yılda 60 ödül alarak alanında ulaşılması güç rekora imza attık” dedi.

Üç nesildir zeytin ile uğraştıklarını hatırlatan Mustafa Birhan Hazer, 2010 yılında Köprübaşı Bozburun köyüne geldiklerini ve kıraç bir arazi alarak işe koyuldukları belirtti. Dedesinin şu öğüdünü kendisine ilke edindiğini belirten Hazer,” Evlat, zeytin, güneşi, taşı sever, rüzgarla lezzet alır, hele bir de yamaçtaysa yağa yatar” diye konuştu.

“Köprübaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Alptekin Sağıroğlu ise, ilçe topraklarının zeytin ağacının yetişmesi için en ideal coğrafyalardan biri olarak ifade edildiğini hatırlatarak, “İlçemizde kayıtlı olarak yaklaşık genelinde 100 dekarda yaklaşık 4 milyon zeytin ağacı var. Ve bunlardaki verim her sene artarak devam ediyor. Bugün görüyoruz ki ilçemizde faaliyet gösteren Bozelli Zeytinyağları firması dünya çapında başarılar elde ederek ülkemizin ve ilçemizin tarım alanındaki başarılarına yenilerini ekledi. Bizde Köprübaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak ilçemizin gelişimi ve tanıtımı hususunda ilçemize gelerek verimli topraklarına yatırımda bulunan tüm firmaların yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

► HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler