BUCA BELEDİYESİ'NİN VATANDAŞLARA UYGULADIĞI TARİFE: BUGÜN GİT YARIN GEL!..

BUCA BELEDİYESİ'NİN VATANDAŞLARA UYGULADIĞI TARİFE: BUGÜN GİT YARIN GEL!..

İzmir’in Buca ilçesinde belediyenin moloz taşıma aracı bir apartmanın birinci kat balkonuna çarptı. Yaklaşık bir yıl önce gerçekleşen olayda Buca Belediyesi çözümü apartman sakinlerini ‘bugün git yarın gel’ şeklinde oyalamakta buldu.

Buca Belediyesi moloz taşıma aracı İzmir’in Buca ilçesi Çamlıkule Mahallesi 239/1 sokakta bir apartmana çarparak ciddi hasar oluşturdu. Yaklaşık bir yıl önce gerçekleşen olaya apartman sakinleri bir yıldır Buca Belediyesi’nin kapılarını aşındırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan apartman sakini Bülent Kulhak, "Moloz Taşıma aracı balkonun altına sürterek geçti, en son köşesine çarparak kırdı. Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürü tamiratın yapılacağını söylemesine rağmen bir yıldır çözüm bulunamadı. Olayın üzerinden bir yıl geçti. Ben her ay Buca Belediyesi Fen İşlerine gidiyorum, en son iki hafta önce gittim. Fen İşleri Müdürü bana sürekli yapılacağını söylüyor ancak çözüm yok.” ifadelerini kullandı.

Yine aynı apartmanın önünde yapılan yer altı elektrik çalışmalarını üstlenen şirket binanın su gider borularını patlattı. Patlatılan boruların üstü kapatılarak herhangi bir onarım çalışmasının yapılmadığını aktaran Kulhak,” Apartmanın gider suyu iki aydır binanın altına doluyor.” dedi.

Buca’daki sorunlar bununla da bitmiyor. Bucalı vatandaş hizmet alamamaktan yıldı. Bugün sabah Can Radyo'da yayınlanan Deniz’le MedCezir programında Bucalılar seslerini duyurmaya çalıştı.

Buca’dan H.Y. göderdiği mesajda, ''Buca Belediyemiz eleştirilere açık değil. Şu anda da delege pazarlığı içindeler, vatandaş çöplüğün içinde kalsın ne olur ki” ifadelerini kullandı.

BUCALI VATANDAŞLAR BELEDİYEDEN UMUDU KESTİ

Şikayetini dile getiren Fidan Hanım, ”İyi yayınlar Deniz Hanım kolay gelsin. Fare dediniz ama semtimiz gerçekten çok berbat, çöpler toplanmıyor. Fareler ortalıkta cirit atıyor. Yani illa ısırması mı lazım? Öbür türlü de hastalık yayacak. Bu zamanda çöp toplamamak ne demek? Sokaklarda çöpten, kokudan geçilmiyor. Balkonlarımızda oturamıyoruz, sivrisinek, koku her türlü pislik var. Gece olduğunda fareler cirit atıyor ortalıkta. Bunu Buca Belediyesi’nin duymasını istiyorum. Buca Belediyesi grevdeymiş ama biz pislik içinde boğuşuyoruz.

Sabri Kolçak İlkokulu'nun hemen altı her taraf rezil. Yani bu Erhan Kılıç kesinlikle ve kesinlikle hizmet etmemek için seçilmiş. CHP'den olsun da ne olursa olsun diye koy veriyoruz ama insan değiller o kadar çok kızgınım. Bloklar durağının arkası... Böyle bir yerde otobüs bekliyorum. Ben Buca Belediyesi sayfasına da gönderiyorum ama hiçbir cevap alamıyorum Çünkü ne kadar hatalı olduklarını suçlu olduklarını biliyorlar. İnanır mısınız belediyeden tırmık ve süpürge istedim dedim ki siz yapamıyorsanız biz yapalım. Bize şu aletleri verin dedim, ona bile dönmediler” ifadelerini kullandı.

Buca Çamlıpınar Mahallesi’nden çöp konteynerlerinde oluşan çöp yığınlarının fotoğraflarını yollayan Şehriban A., ”Çamlıpınar Mahallesi 293 sokakta durum bu!” ifadelerini kullandı.

Kategorideki diğer haberler