ÇEŞME İKİ DEV ORGANİZASYONA HAZIR…

ÇEŞME İKİ DEV ORGANİZASYONA HAZIR…

Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde 6-11 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşecek 17. Yarımada Spor Oyunları ve 4 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenecek Salomon Çeşme Yarı Maratonu basın lansmanı gerçekleştirildi...

Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde 6-11 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirecek 17. Yarımada Spor Oyunları ve 4 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenecek Salomon Çeşme Yarı Maratonu Basın Lansmanı gerçekleştirildi. Ilıca Hotel Spa &  Wellness Resort Çeşme’de gerçekleştirilen toplantıya, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli’nin yanı sıra, İzmir Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İzmir İl Gençlik ve Spor Müdürü Murat Eskici, ilçe belediye başkanları, Salomon Türkiye Genel Müdürü Atilla Kuduoğlu, Argeus Travel & Events Kurucu Ortağı Aydın Ayhan Güney ve çok sayıda davetli katıldı.

SALOMON ÇEŞME YARI MARATONU YARIN KOŞULACAK

Salomon isim sponsorluğunda düzenlenecek Çeşme Yarı Maratonu, yarın Çeşme Kaymakamlığı desteğiyle Çeşme Belediyesi'nin ev sahipliğinde koşulacak.

Ege'nin incisi Çeşme’de tarih ve doğanın kucaklaştığı bir rota üzerinde koşmak isteyenler bu sene 2’ncisi düzenlenecek Salomon Çeşme Yarı Maratonu’nda buluşacak. Çeşme, Ilıca ve Alaçatı'nın eşsiz güzelliklerinde yarın gerçekleşecek yarışta 21 ülkeden 1745 sporcu mücadele verecek.

“Denizin Sesi, Adımların Ritmi: Çeşme'de Koş!” sloganı ile start alacak organizasyon; Garmin, Medicana Sağlık Grubu, Pınar Protein, BYD sponsorluğunda düzenlenecek.

Argeus Travel & Events tarafından organize edilen Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, İzmir Valiliği, Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi, Züber, Take34, PT Academy, D-Smart katkılarıyla gerçekleşecek yarış, birbirinden önemli sporcuları bir araya getirecek. Çeşme, Ilıca ve Alaçatı’daki organizasyon, 21K ve 10K parkurlarıyla katılımcılara keyifli anlar yaşatacak.

17. YARIMADA SPOR OYUNLARI 6-11 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞECEK

Yine Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 17. kez düzenlenecek olan Yarımada Spor Oyunları 6-11 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşecek. Yarımada Spor Oyunları 9 ilçe, 15 branşta 2050 sporcunun katılımı ile yapılacak.

Çeşme’nin muhteşem doğası ve tesislerinde sporseverlere unutulmaz anlar yaşatacak Yarımada Spor Oyunları’nda, amatör ve profesyonel sporcuları kucaklayan bir dizi spor dalında mücadele edilecek. Bu yıl Çeşme, Urla, Karaburun, Seferihisar, Selçuk, Narlıdere, Menderes, Güzelbahçe ve Balçova olmak üzere toplam 9 ilçeden sporcuların katılacağı organizasyon kapsamında

Badminton, basketbol, 3 x 3, bocce, dart, futbol, kros, masa tenisi, mini voleybol, oryantiring, plaj voleybolu, satranç, taekwondo (kyorugi), tenis, yelken, yüzme (açık su) yüzme gibi çeşitli branşlarda yarışmalar düzenlenecek.

DENİZLİ; “EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Basın lansmanında yaptığı konuşmada birbirinden güzel iki organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğunu belirten Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, emeği geçen herkese teşekkür ederek, sporculara başarılar diledi. Denizli; “Spor severliğimiz doğru. İlk kadın belediye başkanı oldum ama ilk kadın sporcu belediye başkanı oldum diyebilirim Çeşme özelinde. Değerli markamızın sponsor olması çok kıymetli. Sizlerin büyük özverisi ile toplumumuzun sporla birleştirilmesi çok önemli. Markaların bu şekilde işlere destek vermesi, kamuya dokunan işler yapması çok kıymetli. Sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de konuşmasında İzmir’in spor kenti olduğunu belirterek, “15 yıl aradan sonra tekrardan Yarımada Spor oyunları 2022 yılında düzenlenmişti. Sayın Valimizin himayesinde ve yerel yönetimlerin desteği ile Gençlik ve Spor Bayramının olduğu haftada spor dolu bir ay yaşayacağız. İzmir, Ege’nin incisi ve spor şehridir. Bütün spor branşlarda sürekli faaliyetler olmaktadır. Şehrimizin ve ülkemizin tanıtılmasında spor organizasyonları önemli değer taşıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı da konuşmasında Çeşme’nin turizm kenti olmasına rağmen önemli spor organizasyonlarına ev sahipliği yaptığını belirterek, “Çeşme olarak bir spor etkinliğini düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de 17.olarak böyle bir spor organizasyonun olduğunu bilmiyorum. Çeşme turizm kenti olmasına rağmen sporda önemli organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Bu etkinlikte emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Umarım keyifli bir organizasyon olur” şeklinde konuştu.

İzmir Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı ise konuşmasında “Yerel kimliğin oluşmasında spor organizasyonları büyük değer taşımaktadır. Yarımada Oyunlarının 17.’sini düzenliyoruz. Yerel yönetimlerin destek vermesi çok önemli… Festival tadında güzel bir organizasyon tamamlarız. Çeşme Yarımda Oyunları 15 branşta 2000 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek. Etkinliğin görünmeyen kahramanlarından, emektarlarına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Birimi Şube Müdürü Enver Yılmaz, 17. Yarımada Spor Oyunları ile igili detaylı bir sunum yaptı... 

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, organizayona katkılarından dolayı İzmir Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve İzmir İl Gençlik ve Spor Müdürü Murat Eskici'ye plaket verdi...

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.