CHP ADAYI HELİL KINAY: 'DEĞİŞİMİ KARABAĞLAR’DAN BAŞLATIYORUZ'

CHP ADAYI HELİL KINAY: 'DEĞİŞİMİ KARABAĞLAR’DAN BAŞLATIYORUZ'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil İnay Kınay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay ile birlikte Uğur Mumcu Parkı’nda vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay ile birlikte Uğur Mumcu Parkı’nda vatandaşlarla buluştu. Mitinge dönüşen buluşmada binlerce kişiye seslenen CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, AK Parti İzmir Büyükşehir Adayı Hamza Dağ’ın seçilmeleri durumunda su ücretlerinde yüzde 50 indirim uygulayacakları vaadine atıfta bulundu. Enflasyonun nedeninin iktidar olduğuna dikkat çeken Başkan Adayı Cemil Tugay, su ve ulaşım vb. konularda vatandaş lehine düzenlemeler yapacaklarını da açıkladı.

HELİL KINAY: 'DEĞİŞİMİ KARABAĞLAR’DAN BAŞLATIYORUZ'

CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı E.Helil İnay Kınay, Karabağlar’ın başta kentsel dönüşüm olmak üzere tüm sorunlarını ortak akılla çözeceklerinin sözünü verdi. Çevre mühendisi olduğunu da hatırlatan CHP Karabağlar Adayı Kınay, “Kendi kentlerimizde her birimiz yerel yönetimlerden başlayarak, Karabağlar’da bize dayatılan, gösterilen söyleyenlere inat hep birlikte bu kenti de yaşamı da birlikte yaratacağız. Biz bu gücümüzle, sessizimi ayrışmadan Karabağlar’ın her bir mahallesinde söyleyeceğiz. Türkiye’deki değişimi Karabağlar’dan birlikte yaratacağız. Karabağlar’da sizlerle birlikte yürümek için kendimi size emanet ediyorum. Sizin hayallerinizi de ben emanet alıyorum. Karabağlar için hep beraber geliyoruz” diye konuştu.

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Bülent Sözüpek de konuşmasında “Bu kentte CHP iktidarını koruyacak ve daha ileri taşıyacak adayımızla huzurundayız. Helil Kınay başkanımızın, dördüncü dönemde CHP bayrağını kaldırması için birlikte çalışacağız. Son seçimlerde kararlılıkla adaleti ve hukuku savundunuz. Genel başkanımız Özgür Özel liderliğinde halkın yanında olup adaleti savunmaya devam edeceğiz. Karabağlar’a kadın adayımız ile yeni bir bakış açısı sunuyoruz. Geçmişimize inanıyoruz, geleceğimize güveniyoruz. Karabağlar’ı yeniden kazanacağız. Helil Başkanımızı size emanet ediyoruz!” ifadelerini kullandı.

CHP KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HELİL İNAY KINAY KİMDİR?

1977 Uşak doğumlu olan Emine Helil İnay Kınay, orman mühendisi bir baba, devlet memuru bir ailenin çocuğu olarak eğitimimi ülkenin farklı kentlerinde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kınay yine anı üniversitede yüksek lisans eğitimi aldıktan somra kamuda çevre mühendisi olarak 23 yıl görev yaptı.

Kınay, 2002 yılından itibaren CMO İzmir Şubesinde yönetim kurulunda ve komisyonlarda görev aldı. 2012-2022 yılları arasında şube başkanlığı görevini yürüttü.

Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli STK ve platformlarda gönüllü çalışmalar yapan Helil İnay Kınay, TMMOB ÇMO İzmir Şubesi’nde 10 yıl yönetim kurulu üyeliği ve 10 yıl şube başkanlığı görevlerinde bulundu.

Kategorideki diğer haberler