CHP İZMİR İL BİNASI ÖNÜNDE TUNÇ SOYER'E DESTEK!..

CHP İZMİR İL BİNASI ÖNÜNDE TUNÇ SOYER'E DESTEK!..

CHP İzmir İl Binası önünde toplanan vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yeniden aday gösterilmemesi sonrası yaşanan sürece tepki gösterdi...

CHP İzmir İl Binası önüne gelen vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yeniden aday gösterilmemesi sonrası yaşanan sürece tepki gösterdi. Aralarında muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu grup, CHP İzmir İl Başkanlığı önünde bir araya geldi. Grup adına konuşan Neslihan Karayılan, Özgür Özel'in manipüle edilmiş anketlerle yanıltıldığını savundu. Özel'in yanlıştan döneceğine inandıklarını aktaran Karayılan, şunları söyledi:

"Tunç Başkan, 22 yıldır merkezi hükümet tarafından göz ardı edilen İzmir'in geçmişi 50 yıla uzanan temel kentleşme sorunlarını gidermek üzere önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. Bu 5 yılda altyapıda, raylı sistemlerde, Körfez'deki koku sorununu gidermede çok önemli adımlar atmıştır. Üstelik bunları merkezden hiçbir yardım almadan uluslararası kuruluşlardan sağladığı fonlarla gerçekleştirmiştir. Bütün engellemelere rağmen 5 yılda mazeret üretmemiş, iş üretmiştir. Toplumun tüm kesimlerini kucaklamış, sosyal demokrat duruşuyla arka mahallelere öncelik vermiştir. Böyle bir başkana bugün yaşatılanlar reva mıdır, ceza mıdır, hak mıdır?"

HEPTEPE: 5’Lİ ÇETEYE VERMİŞ OLDUĞU…

Emir Sultan Mahallesi Muhtarı Hüseyin Heptepe ise, “Çok konuştuk. İzmir için çok mücadele ettik. Tunç başkan, İzmir üzerinde ve tüm Türkiye üzerinde yurtta sulh, cihanda sulh’un son savunucusu, son lideridir.  Şu anki genel merkez tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday gösterilen Cemil Bey'in programı vardı bugün Emir Sultan Mahallesi’nde… Cemil Tugay'ın açıklamış olduğu programda saat 14:30 olarak belirtilmiş. Ancak saat 14 ve 14:20’de hiç kimse yok. Bir tane seçmen Cemil Tugay'ı karşılamıyor. Lütfen sayın genel Başkanım, sizlere sesleniyorum. Bugün kendi yapısını kuramayan, Karşıyaka'daki beşli çeteye vermiş olduğu ihaleyle İzmir'i onlara teslim etmeyin. İzmir Tunçtur, Tunç kalacak” ifadelerini kullandı.

HEPTEPE: İZMİR BÜYÜK BİR HÜSRANA UĞRAYACAK

Güzel Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Cafer Heptepe ise, “Ankara'nın vermiş olduğu bu kararı bir an önce çevirmesi lazım. Neden? İzmir'deki Tunç Soyer’in açıklanmaması kentin kaybı demektir. Çünkü büyük bir risktir bu. Hazırda başarılı bir başkan varken bir başka başkanı tercih edilmiş. Bana göre çok büyük bir yanlıştır. Ve bizim toplumumuza da büyük bir hakarettir bu İzmir halkı olarak. Biz 2023 genel seçimlerinde Güzel Parti ailesi olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na destek olduk. Biz şu anda Sayın Tunç Soyer'i açıklamazlarsa biz kendi adayımızı çıkarıp güzel parti ailesi olarak hepimiz tam olarak kendimize destek vereceğiz. Tunç başkan yoksa biz de okuruz Ben buradan Ankara'ya sesleniyorum. Çok büyük bir yanlış yapıyorsunuz. Bu yanlıştan dönün. Kazanılmış bir belediye başkanı vardır. Seçimlerde büyük ihtimalle garanti kazanan bir başkan vardı. Şimdi risk var. Çok büyük bir risk var. Ve İzmir'i kaybettiğiniz zaman o koltuklarda duramayacaksınız. Tunç başkanı tekrar geri getirin. Yoksa İzmir çok büyük bir şekilde hüsrana uğrayacaktır” dedi.

PASİN: İZMİR’İN HAKKI TUNÇ BAŞKANDIR!

Belediye-İş Sendikası’ndan Atilla Pasin, “Belediye çalışanları sadece belediye başkanımızı değil, aynı zamanda işverenimizi de seçeceğiz. Belediyede çalışan 40 bine yakın insan ailesiyle 200 bini bulan insan bugün belediye başkanının yanında. Tunç Soyer’in başkanlığı döneminde işçi ve bütün çalışanlar emeğini karşılığını olduğu kadarıyla olumlu bir şekilde aldı. Bu dönemden memnun bütün işçiler, desteğini de verdi sonuna kadar. Memurlar da öyle. Hiç anket, ön seçim yapmaya gerek yok. Sokağa çıkmak, İzmir'in eğilim belli.  Son gelişmelere göre de MYK'ya diyecek bir mesajımız varsa bugün burada Tunç başkanının hakkı bir başka teklif, bir başka öneri, bir başka seçenek değil. Tunç başkanın hakkı, İzmir! Ama daha önemlisi İzmir'in hakkı Tunç Başkan'dır!” diye konuştu.

Kategorideki diğer haberler