CHP KONAK BELEDİYE MECLİSİ'NDEKİ SANDALYE SAYISINI KORUDU!..

CHP KONAK BELEDİYE MECLİSİ'NDEKİ SANDALYE SAYISINI KORUDU!..

2019 yılında ittifakla gidilen seçimde kazandığı Konak Belediye meclis üyesi sayısını ittifaksız gerçekleşen 2024 seçiminde de korumayı başaran CHP'yi Konak Belediye Meclisi’nde yeni dönemde kontenjan üyelerle birlikte 26 üye temsil edecek.

CHP İzmir'de merkez ilçede belediye başkanlığı sandığının yanı sıra meclis yarışında da önemli bir zafere uzandı. Parti 2019 yılında ittifakla gidilen seçimde kazandığı meclis üyesi sayısını ittifaksız gerçekleşen 2024 seçiminde de korumayı başardı. Parti Konak Belediye Meclisi’nde yeni dönemde kontenjan üyelerle birlikte 26 üye ile temsil edilecek. Türkiye 5 yıl görev yapacak yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Yerel seçim sonunda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ülke çapında olduğu gibi İzmir’de de büyük bir zafer kazandı. CHP’nin dikkat çeken sandık başarısından biri de merkez ilçede yaşandı. Partinin Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, aldığı 98 bin 924 oy ve yakaladığı yüzde 52.80’lık oranla seçimi büyük farkla kazanıp ilçenin yeni belediye başkanı oldu. CHP merkez ilçede belediye başkanlığı sandığının yanı sıra meclis yarışında da önemli bir zafere uzandı. Parti 2019 yılında ittifakla gidilen seçimde kazandığı meclis üyesi sayısını ittifaksız gerçekleşen 2024 seçiminde de korumayı başardı. Parti Konak Belediye Meclisi’nde yeni dönemde kontenjan üyelerle birlikte 26 üye ile temsil edilecek.

Konak Belediye Meclisi’nde yeni dönemin  CHP’li üyeleri:

1-Tuğçe Gülcüler (Kontenjan) 2-Behçet Emir (Kontenjan) 3-Mert Uslu (Kontenjan) 4-İlhan Yaman (Kontenjan) 5-Kazım Umdular 6-Saygın İkiz 7-Aras Kaynarca 8-Melda Erbaykent 9-Ahmet Yıldız 10-Hamit Mumcu 11-Cemal Küpeli 12-Simge Tokgöz 13-Alaaddin Kurt 14-Erhan Kahraman 15-Nazlı Kayı 16-Ayşın Akyarlı Savatlı 17-Murat Arat 18-Emine Işık Doğusoy 19-Emrah Kazımoğlu 20-Cem Eren 21-Tolga Küleş 22-Birol Özkardeşler 23-Abdullah Siyahkoç 24-Murat Yıldız 25-Çetin Taylanhan 26-Şerafettin Bahtiyar.

Kategorideki diğer haberler