CHP'li Koçak Menemen seçiminde vurdumduymazlık bir ilçeyi kaybettirdi

CHP'li Koçak Menemen seçiminde vurdumduymazlık bir ilçeyi kaybettirdi

CHP den AK Partiye geçen Belediye seçimleri için yaşanan sürece CHP'li Bahadır Koçak tepki gösterdi

 

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un "zimmet ve irtikap" suçlamalarıyla tutuklanmasının ardından, yapılan kura seçiminde başkan vekili seçilen AK Parti'nin adayı Aydın Pehlivan görevine başlarken CHP den AK Partiye geçen Belediye seçimleri için yaşanan sürece CHP'li Bahadır Koçak tepki gösterdi.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un "zimmet ve irtikap" suçlamalarıyla tutuklanmasının ardından yeniden kura seçimi yapılmıştı. Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt ve Cumhur İttifakı adayı Aydın Pehlivan'ın yarıştığı seçimi, kura ile AK Partinin adayı Aydın Pehlivan kazanmıştı. CHP den geçtiğimiz dönem Milletvekili a.Adayı olan Bahadır Koçak Menemendeki seçim sürecinin iyi yönetilemediğini Meclisteki üye dağılımının"18 meclis üyesinin Millet ittifakı CHP nin 12 meclis üyesinin Cumhur itikafında 1 meclis üyesin,inde  bağımsız olduğunu yapılan kura seçiminde 1 bağımsız 15 AKP 15 CHP olarak başa baş çıktığını il ve ilçe başkanının meclis üyelerini ikna edemeyip seçimde fire verdiğini söyledi.

CHP'li Koçak 31 Mart 2019 da almış olduğumuz 55 bin seçmenin yüzde 53,29 luk Menemen Seçim Sonuçlarıyla sahada alınan seçim maalesef masada yazı kura çekilişine kurban edilip AKP ye elleriyle devredilmiştir.

İl Başkanı Deniz Yücel'lin Aday belirleme konusunda ben istedim oldu tavrı karşısında Avukat arkadaşı Meclis üyesi Deniz Karakurt'tu aday göstermesi meclis üyeleri içinde çatlağa neden oldu cezaevine gönderilen Serdar Aksoy sonrası seçim kararı alınması akabinde bazı meclis üyelerinin başkanvekilliği ne aday olup gurup içinde oylamayla belirlenecek başkanvekilinin seçilerek seçime gidileceği beklenilirken Yücel'lin sürpriz Deniz karakurt çıkışı meclis üyelerini ikiye böldü seçim günü menemen belediyesi yalnız bırakıldı sineyi millete gidilerek alınan Belediye İzmir il başkanı Deniz Yücel ve yönetimi tarafından Benim adayım baskısıyla AKP ye altın tepside sunuldu tabi bu duruma Menemen ilçe başkanlığı da ortak oldu Menemen Belediye Başkan Vekilinin belirleneceği kura çekimi, CHP ve İYİ Parti'li üyelerin boykotu sebebiyle üç kez gerçekleştirilemedi. Salt çoğunluk sağlanamaması sebebiyle kura çekimi her seferinde ertelendi. 

Bilerek ve isteyerek Kayyum yolu açtılar.

Başkanvekilliği Seçimlerini il Başkanı Yücel,in talimatıyla 3 kez Boykot eden Meclis üyeleri İzmir valisinin talimatıyla toplandı ve daha önceden seçim yönetmeliğini usulünü yerine getiremeyen seçimlerin nasıl yapılacağından bi haber il ve ilçe başkanı ve 18 meclis üyesi buraya dikkat kimse çıkıp itiraz etmiyor böyle seçim mi olur diye neden ? çünkü parti içi eğitim yok meclis üyesi ne iş yapar? nasıl yönetilir? meclis komisyonlar nasıl oluşur? yerel yöneticinin görevleri nedir? sorumluluk alanları nelerdir? diye öğreten yok yazılmışlar listeye biat kültürüne göre gelmiş oturmuşlar meclis sıralarına işte bu yüzden neye itiraz edecekler hal böyleyken İl Başkanı ne derse Avukat bey iyi bilir biz ondan daha mı iyi bilecez saten atadığı adayda avukat diyerek Sözde şeffaflık diye seçimi cam fanusta Kinder sürpriz yumurta içinde yaparak bilerek ve isteyerek seçimi meşrulaştırmışlar yetmemiş sahip çıkıp ikna edemedikleri 3 meclis üyesi göz göre göre Millet ittifakını satmış karşı tarafa AK Partiye oy vererek ellerindeki belediyeyi AKP nin adayına devretmişlerdir.

Bahadır Koçak ilk seçim kurasında aldıkları hezimet ve yenilgi yetmemiş olacak ki bundan ders çıkarmak yerine sürekli süreci uzatmaya sokmuş Menemende meclis üyeleriyle istişare edip kamp kuracağına kaybedilen seçimi kuraya götüreceğine Adayı Deniz Karakurt,tu adaylıktan çekip Meclis gurubu na oylamaya sunarak yeni bir adayla seçime gitmek yerine meclis üyeleriyle bu konu hakkında istişare bile etmemiştir. 

Kendince belirlemiş olduğu adayı direterek kendince CHP nin mağduriyet yaşadığı algısını yaymış ama kimseleri bu konuda ikna edememiştir çünkü görünen köy ortada kılavuzluğu eline aldığından sonucu da değişmemiş CHP Menemen halkının 55 bin oyla alınan belediyesini kura seçimiyle AK Partiye devretmiştir.

Koçak Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde böyle bir vaka rastlanmadı il Başkanı Yücel bu benim ve ilçe yönetiminin başarısızlığı istifa etmek yerine sanal gündemler oluşturarak görevimin başındayım dercesine seyahatlerine devam ediyor istifa etmek erdemdir ama kendisi bu erdemi bile gösteremediği gibi halen menemen ilçe de görevinde durmaya birlikte nasihatler vermeye devam ediyorlar.

CHP Genel merkez bu konuda gereğini yapmalı her kes için çalışmayan partiyi zora sokan seçmenden ve partililer arası sıkıntı çıkaranlar disiplin yoluyla ihraç edilecektir derken bu tutumu siz konusu deniz yücel ve işin sorumluları satılık meclis üyeleri olunca sümen altı etmeyi yeğliyor.

Menemen ilçede ve izmirde Kaç kişi istifa etti 2020 den  bu yana il başkanı açıklasın.

İzmir il başkanı Deniz Yücel'in gerek yerel yönetim seçimlerinde belediye başkan adayı belirleme sürecinde kendine yakın isimleri öne sürüp diğer adayları dışlaması gerekse örgüt içinde kendine yakın isimlerle eş dost ahbap ilişkisi içinde olan tavırları ilçe başkanlarıyla olan sıkıntıları nedeniyle izmiri iyi yönetemediği gerekçesiyle disiplin süreciyle il başkanlığından alınması gerektiğini belirtti. Koçak aday belirleme sürecinde Selçuk Belediye Başkanı Avukat Filiz Ceritoğlu Sengel'in Buca Belediye başkanlığında Avukat Erhan Kılıç ın atanmasında başrol oynadığını söylerken deniz bey şimdide Menemen için Avukat Deniz karakurt için benim adayım zihniyetiyle yola çıktığını varsa barodan başka avukat arkadaşlarınız ilerde CHP İzmir’den alınacak olan diğer belediye başkanlarının yerine atarsınız çünkü süreci başından yönetemediniz ve yaprak dökümüne sebep oldunuz diyerek tepki gösterdi.

Kategorideki diğer haberler

Ergun Dur

Ergun Dur

Hocalı katliamının acıları her yıl yüreğimizde

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

28 Şubat:  Tankların Kardelenlerin Üzerine yürütülmesi

Medine BAYKAŞ

Medine BAYKAŞ

AŞK SEVGİ SEVGİLİLER GÜNÜNE SIĞDIRILACAK KADAR DEĞERSİZ DEĞİLDİR

Namaz Vakitleri