CHP’Lİ YÜCEL’DEN AK PARTİ’YE SAHADAN MESAJ

CHP’Lİ YÜCEL’DEN AK PARTİ’YE SAHADAN MESAJ

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir ikinci seçim bölgesindeki ilçe başkanlarının tamamının saha çalışması için alana indiği adres bu kez Bayraklı oldu. İlçede esnaf ve sokak ziyaretleri ile örgüt çalışmaları gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı saha çalışmalarında gösterdiği performansla fark yaratmaya devam ediyor. Eşzamanlı ve tüm ilçe başkanlıklarının katılımıyla yaptığı saha çalışmaları devam ederken, belirlenen ilçelerde tam kadro katılımlarla da ayrı mesai harcanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir ikinci seçim bölgesindeki ilçe başkanlarının tamamının saha çalışması için alana indiği adres bu kez Bayraklı oldu. İlçede esnaf, sokak ziyaretleri ve örgüt çalışmaları gerçekleştiren CHP İzmir İl Başkanlığı’nın temaslarında vatandaşın yoğun ilgisi dikkat çekti.

İKTİDARIN YALANLARINA İNANAN, BOŞ LAFLARINA KULAK ASAN KİMSE YOK.

Bayraklı ’da gerçekleştirilen çalışmalara ve temaslarına ilişkin açıklamalarda bulunan Yücel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla İzmir’de gerçekleştirilen 2 günlük çalışma toplantılarını da değerlendirdi. Yücel,  “Birileri yalan yanlış söylemlerle, algı yaratma çabalarıyla konuşa dursun, biz sahadan hiç ayrılmadık ayrılmıyoruz. Belirlenmiş adreslere göstermelik ziyaretler değil, vatandaşın en yoğun olduğu, ekonomik krizin en ağır hissedildiği yerlerde dert dinliyor, derman olmaya çalışıyoruz. AKP’li yöneticilerin biraz cesareti varsa buyursunlar. Vatandaşında kendilerine bir çift sözü olacak.” dedi. Yücel, şunları dile getirdi;

CHP il başkanlığımızın aralıksız sürdürdüğü saha çalışmalarımızdan bir yenisini Bayraklı ilçemizde gerçekleştirdik. Tüm saha çalışmalarımızda olduğu gibi Bayraklı ‘da da sokak sokak vatandaşımızın derdini dinledik, bu dertlere millet iktidarında nasıl son vereceğimizi anlattık. Bugün Diyarbakır’da, Konya’da, Rize’de, Isparta’ da vatandaş ne sıkıntı yaşıyorsa Bayraklı ‘da konuştuğumuz tüm insanlarımızın derdi de aynı. Vatandaş artık derdini anlatmaktan bıkmış, yorulmuş. Geçinemiyoruz, yetiremiyoruz, yarınımızı göremiyoruz diye feryat eder halde. Bayraklı esnafı da “sabrederek, şükrederek bugüne kadar geldik ama artık ya kendimiz kepenk kapatacağız ya da zaten batacağız” diyor. Vatandaş peynir alamıyor, güçlükle kaynattığı yemeğin içine az da olsa et koyamıyor, okullar açılmış insanlar çocuklarına defter, kalem alamıyor ama birileri çıkıp “Türkiye şu kadar büyüdü, enflasyon düşecek, Avrupa Amerika battı biz iyiyiz” gibi, insanlarla dalga geçercesine, akıllarımızla alay edercesine nutuk atıyor. Kendileri dertli, sıkıntılı ve öfkeli vatandaşlarımızın yanına gidemediği, hallerini sormadıkları için, kendi söyledikleri yalanlara herkesin inandığını düşünüyor olabilirler. Ama biz her gün farklı bir ilçede, sürekli halkımızla iç içeyiz. İzmir’de bu yalanlara inanan, boş laflara kulak asan bir kişi dahi görmedik. Ama şunu çok net bir biçimde söylüyorum ki, halkımız artık basiretsiz, halka sırtını dönmüş, kendi saltanatı içinde iktidar sarhoşluğu yaşayanların, yani tek adam ve Akp iktidarının son bulacağına yürekten inanmış. İzmirliler de Millet iktidarının sunduğu çözümlere, memlekette adaletin ve eşitliğin sağlanacağına, vergilerin saraya ve yandaşa değil de, vatandaşa harcanacağına inanmış, saltanat ve israf iktidarının sona ereceği, halkın iktidarının başlayacağı seçim gününü iple çekiyor.

AKP’LİLERİN ÇIRPINIŞINA BAKILACAK OLURSA İZMİR KAMPI ÇOK BAŞARILI GEÇMİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni yasama yılı başlangıcı öncesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP milletvekillerinin katılımıyla İzmir Seferihisar’da gerçekleştirdiği çalışma toplantılarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yücel “ Türkiye için son derece önemli ve kritik bir yasama yılı başlıyor. Bunun öncesinde partimiz İzmir’de toplandı. 2 günlük bu çalışmalara ek olarak genel başkanımızın katılımlarıyla gerçekleştirilen, İzmir büyükşehir belediyemizin yeniden İzmir’e kazandırdığı Avrupa ödülü töreni, Gaziemir’de gerçekleştirilen kentsel dönüşüm temel atma töreni ve İz Dönüşüm Atık Toplama ve Ayrıştırma Tesisinin açılışı da eklenince, oldukça yoğun ve ses getiren bir İzmir programı gerçekleştirdik. İzmir kampı, CHP’nin muhalefette yaptığı son milletvekili kampıydı. Genel başkanımızın verdiği mesajlar, kapalı toplantılarda belirlenen yol haritaları ve yapılan değerlendirmelerin tamamı, iktidarımıza giden yolda ve iktidarımızda yapılacak çalışmalarla ilgiliydi. Türkiye’de gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, olur olmaz bahanelerle kulp bulmaya çalışan AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları arasında korku yaratan, çok verimli bir kampa ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. AKP’lileri de anlıyoruz aslında. Bunca engellemelerine, bunca algı yaratma çabalarına rağmen, belediye başkanlarımızın İzmir için, halka hizmet için yapılan projeleri bir bir hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar. Kendilerinin ülkeyi soktukları buhran ve yokluğa rağmen, CHP’li belediyelerin hizmet üretmesinin şaşkınlığı içindeler. Onları hem şaşırtmaya hem de korkutmaya devam edeceğimizden hiç şüphe duymasınlar. Ülkemizde, millet iktidarının gelişi ve Saray iktidarının gidişi için umutları tazeleyen ve güçlendiren İzmir çalışmalarının başarıyla tamamlanmasının gururunu yaşıyoruz. İnşallah, önümüzdeki yıl iktidarımızda yapılacak ilk milletvekili kampına da ev sahipliği yaparız” dedi.

SERDAR SANDAL: EL ELE, KOL KOLA GİRME ZAMANI…

CHP İzmir İl Başkanlığının saha çalışması öncesinde, çalışmalara katılacak ekipler sabah koordinasyon toplantısında bir araya gelirken, CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel’in yanı sıra Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’da kısa bir konuşma yaptı.  Bayraklı Belediye Başkanı Sandal, konuşmasında şunları dile getirdi;

Göreve geldiğimizden bu yana kent kimliğini ve belediyedeki kurumsal yapımızı sağlamlaştırmak için var gücümüzle çalıştık. Tüm kurumlarla uyumlu, İl ve İlçe yönetimiyle koordineli çalışmalar yürüttük. Kendi ayakları üzerinde durabilen, borçsuz ve daha modern bir Bayraklı’yı hep birlikte yaratmak istiyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Bayraklı’nın tarihsel mirasına da sahip çıkarak, kentsel dönüşümde Bayraklı’nın tamamını yeniden planladık. Kültürden sanata, sağlıktan spora her alanda halkımıza hizmet üretiyoruz. Yarınlara daha güzel bir Bayraklı bırakacağız. Artık el ele kol kola yol yürüme zamanı. Bayraklı CHP’nin kalesidir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda bize düşen de görevimizi en iyi şekilde yapmaktır. Biz her geçen gün büyüyen, güçlü bir aileyiz. Birlikte çalışacağız ve kazanacağız” dedi.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.