CHP LİDERİ ÖZEL: SANDIĞA GİDEREK GELECEĞİNİZ İÇİN OY KULLANIN!..

CHP LİDERİ ÖZEL: SANDIĞA GİDEREK GELECEĞİNİZ İÇİN OY KULLANIN!..

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçime saatler kala geldiği İzmir'de yaptığı açıklamada, CHP seçmenlerine firesiz sandığa gidip oy kullanma çağırısı yaptı...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçime saatler kala geldiği İzmir'de gazetecilere açıklamalarda bulundu. Herkesin firesiz sandığa gidip oy kullanmasını isteyen Özel, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay'ın, İzmir’i dünya kenti haline getirecek vizyona sahip olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programına Balçova’dan başladı. Balçova Belediyesi önünde gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Özgür Özel'in programına CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay'ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, CHP İzmir milletvekilleri Ednan Arslan, Sevda Erdan Kılıç, Rahmi Aşkın Türeli, Rıfat Nalbantoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile ilçe belediye başkan adayları katıldı.

“SANDIĞA GİDEREK GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN”

CHP Genel Başkanı Özel, İzmir'e gelmesini “Güzel İzmir'den bütün Türkiye'ye merhaba. Liderler son günlerini memleketlerinde geçirir. Ben de doğduğum, yaşadım memleketim Manisa ve büyüdüğüm memleketim İzmir'de bu süreyi geçirmeye karar verdim” sözleri ile açıkladı. Daha sonra seçimlere dair değerlendirmelerde bulunan Özgür Özel, herkesin sandığa gidip oy kullanmasını isteyerek, şunları söyledi:

“Ülke, yaşanacak bir ülke olsun isteyenleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kendilerine emanet ettiği Cumhuriyet'e sahip çıkmak isteyen gençleri, yarın istisnasız, firesiz sandık başına bekliyoruz. Demokrasi özgürlük demektir. Özgürlüğü isteyen, demokrasiye sahip çıkmalıdır. Demokrasiye sahip çıkmak sandığa gitmekle olur. Tüm gençleri, siyasi görüşleri ne olursa olsun, ülkesini seven ve yarınından endişe duyan herkesi, yarın sandık başına gitmeye ve geleceklerine sahip çıkmaya davet ediyorum.”

“CEMİL TUGAY İZMİR'İ DÜNYA KENTİ HALİNE GETİRECEK VİZYONA SAHİP”

İzmir'in büyük bir değişim ve dönüşümünün, heyecanın en önemli adımını attıkları kent olduğunu ifade eden Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçilecek yerden 9 kadın belediye başkan adayımıza yarın oy vereceksiniz. CHP'nin 9 kadın belediye başkanını önce bütün İzmirli kadın seçmenlere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyetçi kadınlarına emanet ediyoruz. Sonra da İzmir'in kadınlara, kadın haklarına saygılı centilmen seçmenlerine emanet ediyoruz. 30 belediye başkan adayımızdan 12'si, 40 yaşın altında. İzmir'in gençlerini, her yaştan ruhu genç İzmirliler’e emanet ediyorum. Tüm belediye başkan adaylarımızı Cumhuriyet'in kalesi İzmirliler’e emanet ediyoruz. Takımın kaptanı İzmir'in çok iyi tanıdığı, İzmir'deki en başarılı uygulamalarımızı hayata geçirmiş olan, İzmir'i seven, kentin önümüzdeki 5 yılına projeleri ile bizlerin desteği ile İzmir'i dünya kenti haline getirecek vizyona sahip Cemil Tugay'dır. Cemil Tugay Başkanın kaptanlığında genç, dinamik, İzmir'e yakışır ekibimizi bütün İzmirlilere emanet ediyoruz.”

ÖZGÜR ÖZEL'DEN SAĞDUYU ÇAĞRISI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, tüm partilerin adaylarına da teşekkür ederek,

“Tüm siyasi partilerin adaylarına, bugüne kadar gösterdikleri demokratik olgunluk için teşekkür ediyorum. Tüm siyasi partilerin adaylarına seçimde başarılar diliyorum. Seçim sonuçları alınana kadar herkesi sağduyulu olmaya davet ediyorum. Yarın büyük bir zafer kazanacağız. Kazanacağımız seçim kimsenin hezimeti değil. Bizim galibiyetimiz, kimsenin mağlubiyeti değil. Mutlu olacağız, sevineceğiz. Bunu yaparken kimseyi rencide etmeyin. Taşkınlık yapmayın. CHP kazanacak, Türkiye kazanacak. Bu seçimin kaybedeni olmayacak” dedi.

Açıklamanın ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Başkan Tugay, belediye başkan adayları ve milletvekilleri ile birlikte üstü açık otobüsle Balçova’nın cadde ve sokaklarında halkı selamladı.

ÖZGÜR ÖZEL: İZMİR CUMHURİYET'İN ZAPT EDİLEMEZ KALESİDİR!..

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'deki programı kapsamında kentte üstü açık otobüs ile tur attı. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay ve partililerle seçmeni selamlayan Özgür Özel, Bornova'da da yurttaşlara seslendi. Özel, “İçki yasağının en katı savunucusu, İzmir'de içkili mekanları ziyaret ederek güvence vermeye çalışıyor. ÇEDES projesinin altında İzmir adayının desteği, oyu var. İzmir Cumhuriyet'in zapt edilemez kalesidir. O kaleyi TÜRGEV’cilere, Ensarcılar’a, TÜGVA’cılara teslim etmeyeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay'ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP Genel Başkan yardımcıları Murat Bakan ile Gökçe Gökçen, CHP İzmir milletvekilleri, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, belediye başkan adaylarının katılımıyla kenti turladı. Balçova'da üstü açık otobüse binen Özel ve Tugay, Narlıdere'den Alsancak Kordon boyuna, Bayraklı ve Bornova'ya kadar kentin birçok yerinde seçmeni selamladı. Yurttaşlar da sokaklarda ellerinde Türk bayraklarıyla, evlerinin balkonlarından el sallayarak karşılık verdi.

“BİR DEVİR AÇILACAKSA İZMİR'DEN AÇILACAK”

Özel, programını Bornova'da yurttaşlara seslenerek tamamladı. Seçim otobüsü üstünde konuşan Özel, son mitingini “Memleketim” dediği Bornova'da yapmak istediğini anlatarak, şunları söyledi:

“Bornova ve İzmir, Cumhuriyet'in yıkılmaz birer kalesi. Eğer bir değişim, dönüşüm olacaksa, bir devrim başlayacaksa, bir devir açılacaksa, o Bornova'dan, İzmir'den başlayacak. İzmir'in takdir ve teveccühü ile 9 kadın belediye başkanımız olacak. Adaylarımızı İzmir'in Atatürkçü kızlarına emanet ediyorum. Genç adaylarımızı İzmir'in her yaştan zihni genç, kalbinde vatan, millet sevgisi olan seçmenlerine emanet ediyorum.”

“İÇKİ YASAĞININ EN KATI SAVUNUCUSU GÜVENCE VERİYOR”

Birilerinin İzmir üzerinden planlar kurduğunu ifade eden Özel, AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ı eleştirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Bıyıkları kessinler, yakalarındaki rozetleri çıkarsınlar, ampulü gizlesinler, Tayyip Erdoğan'ın resmini gizlesinler ama gerçek niyetlerini gizleyemezler. İzmir Cumhuriyet'in zapt edilemez kalesidir. O kaleyi TÜRGEV’cilere, Ensarcılar’a, TÜGVA’cılara teslim etmeyeceğiz. Özellikle meydanlarda herkese gülücükler dağıtanlar, hoşgörü timsali olanlar şunu unutmasın; bugünkü büyükşehir adayları dahil hatta en başta o, 4+4+4 geçerken, tekme tokat muhalefet milletvekillerine saldırarak, zorla eğitimin canını okuyan o sistemi getirdiler. ÇEDES dediğimiz projenin altında İzmir adayının desteği, oyu, planı var. İçki yasağının en katı savunucusu, İzmir'de içkili mekanları ziyaret ederek güvence vermeye çalışıyor. Nerede olursa olsun AKP gelirse, buradaki adayları TÜRGEV'in de Ensar'ın da hem üyesi, hem geçmişte yöneticisi. Alsancak İskelesi'ni birine, Karşıyaka İskelesi'ni TÜGVA'ya, Asansör'ü Ensar Vakfı’na, paraşüt kulesini okçuluk vakfına vermezlerse namerdim. Bu niyetle gelmeye çalışıyorlar.”

“TAKIMIN KAPTANI CEMİL TUGAY”

İzmir'in sesine kulak verdiğini ve partide önemli bir değişime imza attıklarını belirten Özel, şöyle dedi:

“Biz, İzmir'in sesini duyduk, heyecanını hissettik. Değişim talebinin arkasındayız. İzmir'de çok önemli vizyon değişikliği yaptık. Yaş ortalamaları 43 olan, iyi eğitimli, kendilerini değil İzmir'i parlatacak canavar gibi bir ekip var. O ekibe inanıyoruz, sonuna kadar güveniyoruz. Cemil Tugay Başkanımız çok çalışkan, kararlı, cesur ve sakin ama ileri görüşlü yapısı ile İzmir'in önünü açacak. Takımın kaptanı Cemil Tugay. İzmir CHP'nin yıllardır yönettiği, kimsenin yaşam biçimine karışılmayan, kimsenin giyimine karışılmayan, özgürlüklerin kentidir. İnanç özgürlüğünün de ibadet özgürlüğünün de kentidir. Özgürlüklerin teminatıdır.” 

“İZMİR'İN TÜM RENKLERİ BİR ARAYA GELİN”

Özel, konuşmasının devamında seçmenin CHP'li adaylara sahip çıkmasını isteyerek, “CHP belediyeciliğinde korkulacak bir şey olmadığı gibi geçmişte 'Bunlar gelirse sosyal yardımları keserler' söylemleri yalan oldu. Bunu beş katına çıkardık. Yatırımları artırdık. CHP'li belediyeler iyi çalışmaya, çalmadan, çırpmadan çalışmaya, yandaşları değil vatandaşı sahiplenmeye, yüz güldürmeye devam edecekler. Kim Cumhuriyet'in değerlerinin yanındaysa ve bu değerlerin yaşamasını istiyorsa tek adres var. Bu değerlere önem verenler bir başka partiye oy verirse, AKP'ye kazandırır. Ama CHP'ye oy verirlerse kendilerine, kentlerine, Türkiye'ye kazandırırlar. İzmir'in bütün sosyal demokratlarını, milliyetçi demokratlarını, muhafazakar demokratlarını, Kürt demokratlarını, İzmir'in bütün renklerini bir araya gelmeye ve Cemil Tugay ile Ömer Eşki'ye sahip çıkmaya davet ediyorum. Bunun adı İzmir ittifakıdır.”

Programın ardından Özel, İzmir'den ayrıldı.

Kategorideki diğer haberler