CHP LİDERİ ÖZGÜR ÖZEL, ZÜBEYDE HANIM'IN MEZARINI ZİYARET ETTİ...

CHP LİDERİ ÖZGÜR ÖZEL, ZÜBEYDE HANIM'IN MEZARINI ZİYARET ETTİ...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Anneler Günü’nde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki mezarını ziyaret etti...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Anneler Günü’nde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki mezarını ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve pek çok ilçe belediye başkanı da eşlik ettiği ziyarette Özel, Zübeyde Hanım'ın mezarına karanfil bıraktı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ve partilerinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesine ev sahipliği yapan cumhuriyet kenti İzmir'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Özel, "Hemen arkamızdaki toprak bu dünyanın görmüş olduğu, bu ülkenin yetiştirdiği en büyük devleti dünyaya getirmiş, onu yetiştirmiş ve onu bize kazandırmıştır. Eğer, Zübeyde Hanım olmasaydı bugün makam mevki sahiplerinin hiçbiri bu görevlerde olmazdı. Zübeyde Hanım olmasaydı bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti'nin toprağı olmazdı. Bağımsız çağdaş bir cumhuriyet hüküm sürüyor olmazdı" dedi.

'ANNELERİN GÖZYAŞININ RENGİ OLMAZ'

Cumhuriyetin kazanımlarının ayrı ayrı kıymetini bilmek gerektiğini ifade eden Özel, cumhuriyetin devrimlerine de ayrı ayrı sahip çıkacaklarının altını çizdi. Özel, "Pek çok kez söyledim iki şeyin rengi olmaz. Alın terinin rengi yoktur, alın terinin mezhebi olmaz, ırkı olmaz, cinsiyeti olmaz. En değerli şeydir. Annelerin gözyaşının rengi olmaz. O yaşın durması icap eder. Bugün şehit annelerini, Diyarbakır annelerini ve cumartesi annelerini aradım. 'Bugün sizin için zor bir gün ama hem kendi ailem hem de Türkiye'nin en köklü ailesi Cumhuriyet Halk Partisi adına söylüyorum ki evlatlarınızdan uzak, içinizde yara özlem hissettiğiniz bugün bunları hissetmeyin. Diyarbakır annelerinin de cumartesi annelerinin de şehit ailelerinin de ailesi CHP'dir" ifadelerini de kullandı.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.