CHP’NİN MANİSA BÜYÜKŞEHİR VE 17 İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HALKIN HUZURUNDA...

CHP’NİN MANİSA BÜYÜKŞEHİR VE 17 İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HALKIN HUZURUNDA...

Cumhuriyet Halk Partisi, Manisa Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarını CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla coşkulu bir törenle tanıttı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partide ve Türkiye’de değişim vurgusu yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi, Manisa Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarını CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda coşkulu bir törenle tanıttı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partide ve Türkiye’de değişim vurgusu yaptı. CHP Manisa İl Başkanı İlksen Uludağ Özalper, “Sosyal Belediyecilik; halka ve doğaya hizmet etmek, sorunları çözmek, birlikte büyümek ve gelişmektir. Zor değildir, aksine hakkımızdır. Başta Büyükşehir olmak üzere tüm ilçelerde güçlü bir kampanya yürüteceğiz. Manisa kazanacak, Türkiye kazanacak. Hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken, CHP Manisa’da Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarını kamuoyuna duyurdu.

Hıncahınç bir kalabalıkla Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan CHP Manisa Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’na CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile birlikte Genel Merkez yöneticileri, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen, İlçe Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

“SOSYAL BELEDİYECİLİK ZOR DEĞİL, HAKKIMIZDIR”

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Manisa İl Başkanı İlksen Uludağ Özalper, Manisa için tarihi bir gün yaşandığını belirtti. 2019 yerel seçimlerinin ardından Manisa’da CHP’li başkanların seçildiği 4 ilçede sosyal belediyecilik anlayışının benimsendiğini belirten Başkan Özalper, “Manisa’yı hedeflerine ulaştırmak için önemli bir yola çıkıyoruz. Sizlerle bu yola çıkmaktan çok mutluyum. 100. yaşına girmiş bir Cumhuriyet’in evlatlarıyız. 100 yıl önce nasıl gerici zihniyete boğun eğmediysek, bundan sonra da eğmeyeceğiz. Sosyal Belediyecilik; halka ve doğaya hizmet etmek, sorunları çözmek, birlikte büyümek ve gelişmektir. Zor değildir, aksine hakkımızdır. Son 21 yıldır AKP’nin baskısına rağmen CHP Belediyelerinin hizmetleri herkes tarafından biliniyor. 2019 yerel seçimleri sonrasında kazandığımız Akhisar, Turgutlu, Alaşehir ve Saruhanlı’da halkımız için hayata geçirdiğimiz hizmetler ortada. Halkçı ve sosyal belediyecilik nasıl yapılır, herkese gösterdik. Ne halkımızdan kopuk yaşadık, ne de halkımızın sorunlarına ve taleplerine kulak tıkadık. Belediyelerimiz, yaşatılan kısıtlama ve engellemelere boyun eğmedi, halkımıza hizmet etmekten asla vazgeçmedi. Son 5 yılda büyük başarılara imza attık. CHP’li belediyelerin yönettiği il ve ilçelerimiz, yaşanabilir kentler haline geldi. İktidarın tahribatını onarmaya ve topluma nefes olmaya çalıştık. Ben de Manisalılar nefes alsın, hakkı olana kavuşsun diyorum” dedi.

“SON 5 YILDA SUYA KADEMELİ ZAM YAPTILAR, KİŞİYE ÖZEL İMAR AÇTILAR”

CHP İl Başkanı Özalper, “Son 5 yılda ekonomik sıkıntı içerisinde olan vatandaşın suyuna her ay kademeli olarak zam yapıldı. Mevcut belediye sayesinde Manisa artık Türkiye’nin en pahalı suyunu içiyor. Cumhur ittifakının yönettiği başta Büyükşehir olmak üzere ilçe belediyelerinde yeşil alanlarımız imar açılmak istendi. Son 30 yıldır Manisa’nın kanayan yarası olan imar sorunu çözülemedi, üstüne üstlük rant kapısı haline geldi. Kimileri eko-turizm adı altında kızına, kimileri yandaşlarına rant sağlamak için kurnazlık oyunlarına yeni imarı hayata geçirmeye çalıştılar. Kimileri ise Atatürk’ün değerlerine düşman vakıflara belediyenin taşınmazlarını peşkeş çekmeye çalıştı. Bunların hepsini son 5 yılda yaşadık ve gördük. Rantın ve peşkeşin karşısında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Kimi zaman hukuksal alanda, kimi zaman meydanlarda mücadelemizi verdik ve vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“GÜÇLÜ BİR MANİSA’YI HEP BİRLİKTE YARATACAĞIZ, BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Uludağ Özalper son olarak şu ifadeleri kullandı, “Manisa’ya, Manisalılara hizmet halkın ihtiyaçlarını çözmek, yoksula, bakıma muhtaç olana, yaşlıya, öğrenciye, çocuklara gereken desteği sağlamak, deprem gerçeğini görmek ve ona uygun hareket etmek gerekiyor. Tarımın bu topraklardaki değerini yeniden yükseltmek gerekiyor. Bunlar, Manisa için çok can alıcı noktalar. Bu ülkeyi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinin Genel Başkanı sayın Özgür Özel bu toprakların evladı ve bizler için çalışıyor. Biz de bu gururu taşımakla ve bunun sorumluluğuyla çalışmakla yükümlüyüz. Bu yol tüm ülkeyi kapsayacak, Manisa’dan başlayıp güzel ülkemize yayılacak. Bunun için de Manisa’ya Cumhuriyet Halk Partisi gerekiyor, yeni bir başkan gerekiyor. Güçlü bir Manisa’yı hep birlikte yaratacağız. Başta Büyükşehir olmak üzere tüm ilçelerde güçlü bir kampanya yürüteceğiz. Manisa kazanacak, Türkiye kazanacak. Hep birlikte başaracağız”

CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL, “HER SOKAĞINDA PEDAL ÇEVİRDİĞİM ŞEHİRDEYİM”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in sahneye çıkmasıyla salonda büyük bir alkış tufanı koptu. Genel Başkan Özgür Özel, “Benim için çok anlamlı bir gün. Her şeyin başladığı yerdeyiz. Bu yolun her adımını birlikte yürüdüklerimle beraberiz. O yüzden bu salonda bulunan ya da bulunmayıp kalbi bu salonda olan, Manisa’daki yürüyüşümüze, Türkiye’deki yürüyüşümüze ilk günden şu ana kadar hiçbir çıkar gözetmeden can-ı yürekten destek veren siz değerli yoldaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Yabancı olduğum bir yerde değilim, partimizin bir kürsüsündeyim ama bir yandna da çok heyecanlıyım çünkü 81 ilde 973 ilçemizde kürsülerde konuşuyorum ama kendi evimde, kendi memleketimde, kendi ailemin gözü önünde, kendi siyaset arkadaşlarının varlığında bu konuşmayı yapmak her yerdekinden daha heyecanlı. Bu heyecan salondan Manisa’ya, Manisa’dan Türkiye’ye taşıyor. Bugün ekmeğiyle suyuyla büyüdüğüm, her sokağında önce 3 tekerlekli bisiklet, sonra denge tekerlekli bisiklet, tekerler çıkınca pedal çevirdiğim, girmediğim ara sokağı çıkmaz sokağı olmayan kentteyim. Yolda gördüğüme soyadını sorduğumda ailesinden en az 5 kişinin adını mesleğini kiminle evli olduğunu nerede çalıştığını bildiğim yerdeyim. Anne babamın evindeyim. Fatih Sultan Mehmet’in ‘beni seven arkamdan gelsin’ diyerek yola çıkıp Edirne’de payitahta gittiği, 2 sene sonra da İstanbul’u fethedip çağ açıp çağ kapattığı bir serüvenin başladığı memleketteyim. Dünyanın en eski, en köklü festivallerinden birinin olduğu, dünyanın en eski halk ilaçlarından bir tanesinin daha halen şifa dağıttığı yerdeyim. Yusuf Atılgan’ın Anayurt Oteli’ni yazdığı yerdeyim. İlhan Berk’in şiirle tanıştığı topraklardayım. Mimar Sinan’ın son kalfalık eserini yapıp, Muradiye Camii’ni yapıp Süleymaniye’yi yapmak üzere İstanbul’a gittiği kentteyim” dedi.

“DEĞİŞİM RUHUYLA PARTİMİZ GENÇLEŞECEK VE İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ”

CHP Genel Başkan Özgür Özel, parti içinde değişimi bir kez daha vurgulayarak, “Manisa’da değişim, Türkiye’de değişimin peşindeyiz. Yeni bir yol yürüyoruz. Yürüdüğümüz yol gençlerin ve dinamik kadroların yoludur. 26 yaşında bir Nükhet ablamın telefonuyla Eczacı Odası yönetimine girmiş, 28 yaşında Başkan olmuş, 30 yaşında Türk Eczacılar Birliği’ni yönetmiş, 34 yaşında Manisa Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmiş ve o günden beri sizinle birlikte mücadele etmiş ve hep sizin tarafınızdan gençliği övülmüş, enerjisi övülmüş bir kardeşinizim. Bugün benden önce, geçmişte söz verdiğimiz gibi bu kürsüye 30’lu yaşlarında genç bir kadın Manisa İl Başkanı olarak çıktı. Bugün Manisa’nın, içinde bulunduğumuz ilçenin Belediye Başkan adayı 33 yaşında bir kadındır. Bu ilçenin İlçe Başkanı 27 yaşında bir avukattır. Bu değişim ruhuyla, bu değişim inancıyla sizlerin desteğiyle bu parti değişecek gençleşecek ve iktidara yürüyecek sizlere söz veriyorum. Yeni bir yoldayız. Bu yol milletimizin yoludur, bu yol doğru bir yoldur, bu yol temiz bir yoldur. Bu yol cesaret ve kararlılıkla yürümeyi sürdüreceğimiz bir yoldur” ifadelerini kullandı.

“YENİ BAŞKAN, GÜÇLÜ MANİSA”

CHP Manisa Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısında son sözü CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ferdi Zeyrek aldı. Ferdi Zeyrek, Manisa’ya hak ettiği hizmeti vermek için ‘Yeni Başkan Güçlü Manisa’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade etti.

Programın devamında Manisa’nın Büyükşehir ve 17 İlçe Belediye Başkan adayı kürsüye çıkarak kamuoyuna tanıtıldı.

İşte CHP'nin Manisa adayları:

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı: Ferdi Zeyrek
 • Ahmetli: Fuat Mintaş
 • Akhisar: Besim Dutlulu
 • Alaşehir: Ahmet Öküzcüoğlu
 • Demirci: Şerif Akmeşe
 • Gölmarmara: Cem Aykan
 • Gördes: İbrahim Büke
 • Kırkağaç: Üstün Dönmez
 • Köprübaşı: Fatih taşlı
 • Kula: Hikmet Dönmez
 • Salihli: Mazlum Nurlu
 • Saruhanlı: Zeki Bilgin
 • Sarıgöl: Tahsin Akdeniz
 • Selendi: Cemil Kurt
 • Soma: Sercan Okur
 • Şehzadeler: Gülşah Durbay
 • Turgutlu: Çetin Akın
 • Yunusemre: Semih Balaban

Kategorideki diğer haberler