ÇİĞLİ’DE ELAZIĞ SEFERBERLİĞİ

ÇİĞLİ’DE ELAZIĞ SEFERBERLİĞİ

ÇİĞLİ’DEN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ

 

 

Çiğli Belediyesi, merkez üssü Elazığ Sivrice olan ve birçok çevre ilde hissedilen 6.8 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşlar için “Haydi Çiğli Uzat Elini” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

 

Yetkili kurumlarla yapılan görüşmeler ve deprem bölgesinden edinilen bilgiler doğrultusunda ihtiyaç listesi oluşturuldu. Çiğli Belediyesi’nden yapılan duyuruda; battaniye, bot, mont, atkı, bere, çorap, termal içlik, kazak, çocuk bezi, kadın pedi, ıslak mendil, el feneri, pil ve oyuncak gibi temel ihtiyaç malzemesi yardımında bulunmak isteyen vatandaşların, bu malzemeleri en son 29 Ocak Çarşamba günü Muhtarlıklara ve Ataşehir Mahallesi’nde bulunan Atatürk Spor Salonu’na teslim edilebileceği bildirildi.

 

“Kalbimiz Elazığ ile atıyor”

Belediye olarak her türlü desteğe hazır olduklarını vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Elazığ ve Malatya’da yaşananları ilk günden itibaren yakından takip ediyoruz. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını belirlemek için farklı kaynaklar ile sürekli görüşmeler yaptık. Mağdur olan vatandaşımızın yarasını sarmak için ilçe genelinde yardım kampanyası başlattık. Tüm hemşehrilerimizi 29 Ocak Çarşamba gününe kadar sürecek olan yardım kampanyamıza destek olmaya bekliyorum. Kullanılmamış malzemeleri bekliyoruz. Ülkemiz genelinde gerekli tedbirlerin bir an önce alınmasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Kategorideki diğer haberler

Ergun Dur

Ergun Dur

9 EYLÜL..EGE NİN İNCİSİ..İZMİR İN KURTULUŞU..

Namaz Vakitleri