Çiğli’de Online Halk Toplantısı

Çiğli’de Online Halk Toplantısı

Dijital Demokrasi Dönemi Başlıyor

 


Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, pandemi döneminde sokağa çıkma yasağı ilan edilen günleri mahalle sakinleriyle online toplantılar yaparak değerlendiriyor. Geride bıraktığımız yıl makamını sokağa taşıyarak Çiğli sakinleriyle değerlendirme toplantıları yapan Başkan Gümrükçü, Covid-19 salgını nedeniyle makamını online olarak mahallelere taşıma kararı aldı.

Covid-19 salgınına karşı daha önce sivil toplum kuruluşları ve mahalle muhtarlarıyla online toplantılar düzenleyerek sürece yönelik fikir alışverişinde bulunan Başkan Gümrükçü, bu kez de Sasalı Mahallesi sakinleriyle online toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Sasalı Mahalle Muhtarı Ahmet İzci, site yöneticileri, esnaflar, dernek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Görüşmeye, Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde hayata geçirdikleri hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi vererek başlayan Başkan Gümrükçü, mahalle sakinlerinin talep ve önerileriyle ilgili de bol bol not aldı. Çiğli Belediyesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten mahalle sakinleri, böyle yoğun bir dönemde vakit ayırıp fikirlerini ve düşüncelerini dinlediği için Başkan Utku Gümrükçü'ye teşekkürlerini ilettiler.

Gümrükçü:
Sasalı’yı dünya çapında turizm merkezi yapmak için çalışacağız"

Sasalı'da tadilatı devam eden belediye hizmet binasının faaliyete girmesiyle birlikte ihtiyaçların daha hızlı çözüme kavuşturulacağının altını çizen Başkan Gümrükçü, "Hizmet binamızın açılmasıyla Sasalı'ya yönelik hizmetlerin koordinasyonu konusunda önemli bir adım atmış olacağız. Ayrıca Gediz Deltasının UNESCO doğa mirası olarak kabul edilmesiyle ilgili olarak İBB ile birlikte önemli bir yol almış durumdayız. Başkanımız Tunç Soyer ve İBB’nin çalışmaları, Çiğli Belediyesinin gücüyle Sasalı dünya çapında turizm merkezi olacak. Doğal güzellikleriyle öne çıkacak. Bu hizmetlerimizin yanı sıra ziraat, tarım ve çevre konularında uzman akademisyenler ile yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunda Sasalı ve Kaklıç mahallelerimizdeki çiftçilerimize desteğimizi artıracağız. Balıkçılık yapan vatandaşlarımıza da destek olmak amacıyla çalışmalarımız sürüyor. Bu doğrultuda Balıkçı Kooperatifi temsilcileriyle de online toplantıda bir araya gelmeyi planlıyoruz. Yakın zamanda tarım, hayvancılık ve turizm konusunda önemli atılımlar yaparak Sasalı ve Kaklıç mahallelerimizin bulunduğu bölgeyi kalkındıracağız" dedi.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Ergün DUR

Ergün DUR

Çalışan eşler ve çocuklarının durumunu paylaşayım istiyorum

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri