CUMHUR İTTİFAKI İZMİR’DE HAMZA DAĞ'IN ADAYLIĞI İÇİN YSK’YA MÜRACAAT YAPTI

CUMHUR İTTİFAKI İZMİR’DE HAMZA DAĞ'IN ADAYLIĞI İÇİN YSK’YA MÜRACAAT YAPTI

Cumhur İttifakı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Hamza Dağ’ın adaylık müracaat evraklarını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) son tarihi olan 20 Şubat günü teslim etti.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için belediye başkan ve meclis üyesi adaylarının isimlerinin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) isim bildirmek için son tarih 20 Şubat olarak belirlenirken siyasi partilerde son gün müracaat hareketliliği yaşandı. Cumhur İttifakı’nda AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı ve MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Hamza Dağ’ın ismini YSK’ye beraber teslim etti.

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYGILI: “İZMİR'İN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”

Saygılı ve Şahin, adaylık müracaatının ardından açıklamalarda bulundu. AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, açıklamasında “İzmir'in gururunu taşıyan evlatlarından biri olarak önünüzde hummalı bir heyecanla duruyorum. Cumhur İttifakı’mızın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Hamza Dağ’ın adaylık başvurusunu, İl Seçim Kurulu'na, Cumhur İttifakı ortağımız MHP İl Başkanımız Sayın Veysel Şahin ile birlikte teslim ettik. Büyük ve mütevazı bir misyonla yola çıkıyoruz. İzmir'i, eşsiz tarihini, kültürünü ve insanlarının sahip olduğu potansiyeli daha da ileri taşımak için yola çıkıyoruz. Şehrimizin her köşesinde, her mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın refahını ve mutluluğunu artırmak, şehrimize değer katmak için var gücümüzle çalışacağız. İzmir'in tarihinde nice kahramanlar, nice fedakarlar vardır. İşte bugün, İzmir'in geleceğini şekillendirmek için yola çıkıyoruz. Yola çıkarken, tarihimizin büyük önderlerinden aldığımız ilhamla, İzmir'i daha yaşanabilir, daha güçlü ve daha müreffeh bir şehir haline getirmek için kararlılıkla ilerleyeceğiz. Sevgili İzmirli hemşehrilerim, biz bu yola sadece vaatlerle değil, samimi gayretlerle çıkıyoruz. Sözlerimizin ötesinde, işlerimizle, icraatlarımızla size hizmet etmek için buradayız. İzmir'e adanmışlığımızı, şehrimizin dört bir yanına taşıyacağız. İzmirli hemşehrilerimizden alacağımız güçle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamza Dağ’ın öncülüğünde, 30 İlçemizde Cumhur İttifakımızın adaylarıyla hep birlikte el ele, omuz omuza vererek İzmir'imizi daha da ileriye taşıyacağız. Bu yürüyüş çocuklarımız için bu yürüyüş geleceğimiz için bu yürüyüş kadınlarımız, yaşlılarımız ve gençlerimiz için bu yürüyüş her alanda kalkınan eşsiz İzmir için” ifadelerini kullandı.

MHP İL BAŞKANI ŞAHİN: “İZMİR'İN 30 YILLIK MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ise açıklamasında şunları dile getirdi: “Mayıs başarılarından sonra Cumhur İttifakı’nın iki aydır yoğun bir şekilde sürdürdüğümüz çalışmaların bugün son gününe geldik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hamza Dağ'ın evraklarını hayırlısıyla bugün verdik. Bütün otuz ilçenin meclis üyelerimizi bizimle birlikte yol arkadaşlığı, dava arkadaşlığı yapacak arkadaşlarımızın listelerini de bugün itibariyle teslim etmiş olduk. Allah'ın izniyle 14-28 Mayıs'ta Cumhur İttifakı'nın yaptığı kazanımları yerel siyasete de yansıtmak üzere geldik, teslim ettik evraklarımız, yola çıktık. Arkadaşlarımızın heyecanlarını görüyorsunuz. Hepimiz o heyecandayız. İzmir'in 30 yıllık makus talihini değiştireceğiz İnşallah.”

Kategorideki diğer haberler