Cumhurbaşkanı Erdoğan: 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı

Erdoğan, Bu gece itibarıyla 30 büyükşehrimiz ile Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz açıklamasında bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama yapıyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama yaptı.

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü belirten Erdoğan, "Türkiye en başından itibaren elindeki veriler çerçevesinde tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir. Özellikle milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır." dedi.

Erdoğan, "Bu gece itibarıyla 30 büyükşehrimiz ile Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz." açıklamasında bulundu.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş üzerine uygulanan sokağa çıkma yasağının bu gece itibarıyla 20 yaş altına da getirileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Dışarıya çıkma zorunda olan vatandaşlarımız yarından itibaren pazar yerleri marketler gibi insanların toplu şekilde bulundu alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır.

Tüm sağlık çalışanların gösterdikleri çabaları asla unutmayacağız.

Hastalığın ilk defa görülmesinin ardından ülke genelinde vaka tespiti ve tedavisini oldukça başarılı şekilde yürüttük."

"Türkiye bu küresel salgına en hazırlıklı ülkelerden biridir."

"Oluşturduğumuz Bilim Kurulumuz hastalığın dünyadaki ve ülkemizdeki gelişimini an be an takip ediyor. Buna göre alınması gereken tedbirler de yine Bilim Kurulumuz tarafından belirlenerek tavsiye olarak hükümetimize iletiliyor."

"Ülkemizin tamamında daha önce 65 yaş üzerinde uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasını 20 yaş altı için de getireceğiz"

"Pazar yerleri ve marketlerde herkesin maske takması zorunlu olacak."

"Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu olarak anılacağını ilan ediyorum."

Kategorideki diğer haberler