Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağustos'ta zaferlerimize bir yenisini ekleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağustos'ta zaferlerimize bir yenisini ekleyeceğiz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ağustos  ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vatandaşların bayramını kutlayan Erdoğan, bayramın, Türk milleti ile tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz etti.

Kurban ibadetinin, Allah'a yakınlaşma, onun rızasını elde etme vesilesi, Rabbine kayıtsız-şartsız teslimiyet sembolü olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Kurban ibadeti, kimi alimlere göre sünnet, kimilerine göre vaciptir.  Dinen şartları elverenler için kurban ibadetinin yerine getirilmesi, dünyanın her yerinde Müslümanlığın bir işaretidir, bir ifadesidir. Kurban Bayramı'nı, şekliyle birlikte özüne uygun şekilde değerlendiren her bir kardeşimi tebrik ediyorum.  Bayramlarımızı, dinimizdeki hayati konumundan uzaklaştırıp sadece bir tatil, sadece bir ticaret, sadece bir tedarik aracı haline dönüştürmekten kaçınmalıyız.  Hazreti İbrahim’den beri süren bu kutlu ibadeti, evlatlarımıza da dipdiri bir şekilde aktarmakla mükellefiz." ifadesini kullandı.

Kategorideki diğer haberler