Darp edilen kargo çalışanı öldü

Darp edilen kargo çalışanı öldü

Mehmet Ali İbin komada 4. gün vefat etti

İstanbul'da geç teslimat yapıldığı gerekçesiyle darp edilen kargo çalışanı Mehmet Ali İbin, yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede öldü. Aldığı darbe sonucu beyin kanaması geçiren İbin hastanede komadayken, gözaltına alınan saldırgan adliyeden serbest bırakıldı. Saldırgan ancak İbin'in vefatının ardından tutuklandı.

 

 İstanbul Çekmeköyde Mehmet Ali İbin adlı kargo çalışanı, teslimat tartışması nedeniyle 5 gün önce sokak ortasında saldırıya uğradı. Aldığı darbe sonucu yere düşen İbin, beyin kanaması geçirdi. İbin koma halinde hastaneye kaldırılırken, gözaltına alına saldırgan Tayfun Ş. adliyeden serbest bırakıldı. Komaya giren Mehmet Ali İbin dün akşam vefat etti, saldırgan da ikinci kez gözaltına alınarak sevkedildiği nöbetçi mahkeme tarafından 'kasten öldürmek'ten tutuklandı.

Olay günü beraberindeki 3 kişiyle otomobille, eksik adres nedeniyle telefonla kendisini arayan sokaktaki İbin'in yanına giden ve saldırıyı gerçekleştiren Tayfun Ş., öldürdüğü kargocuyu suçlayarak, "Agresif davrandı, refleks olarak itekledim" dedi.

''TAMAM, BEN GELİYORUM' DEDİM'

Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği'nde ifade veren Tayfun Ş, kız arkadaşı için ayakkabı siparişi verdiğini anlatarak, "1,5 hafta önce kargocu bizi arayarak, paketi şubeden almamız gerektiğini söyledi. Dükkanımın adresini tarif edip bırakmalarını istedim. Getirmediler. Tekrar kargocu ile görüştüm. Adresin eksik olduğunu söyledi. Ben de yine adresi tarif ettim. Ama kargocu küfürlü konuşmaya başladı. Bunun üzerine 'tamam ben geliyorum' dedim. Gittiğimde bana 'bak kargonun üstünde ne yazıyor. Sen kör müsün?' dedi. Agresif davrandı. Kargoyu bana teslim ederken yine elimi itekleyince refleks olarak ben de bir tane vurdum. O da geri çekilince ayağı takıldı ve düştü" şeklinde beyanda bulundu.

İbin hastanede yaşam savaşı verirken, saldırganın serbest bırakılmasına tepki gösteren yengesi Nuran İbin, "Kendisi emekçi, kargocu. Hastanede ölüm kalım savaşı veriyor. Darp nedeniyle beyin kanaması geçirdi. Şu an milyonda bir yaşama şansı var diyorlar. Suçlu serbest bırakıldı. Evde 80 yaşında annesinin, 90 yaşında babasının haberi yok. Şu an bu çocuğun yaşama ümidi yok" demişti.

Kategorideki diğer haberler