DEÜ HASTANESİNE  KALİTEDE TAM PUAN

DEÜ HASTANESİNE KALİTEDE TAM PUAN

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 tam puan üzerinden 97.65 puan alarak Türkiye’nin en iyi hastaneleri arasında yer aldı

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanemizin, Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde elde ettiği puan, yaptığımız çalışmaların isabetli olduğunu ortaya koymaktadır. Kalitemizi sürekli yükselterek sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

İzmir’in köklü sağlık kuruluşlarından olan Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi; Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından, Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 97.65 puan aldı. Bu puanla İzmir’in gurur kaynağı olan DEÜ’de, sağlıkta kalitenin daha üst seviyelere çıkarılması için çalışmaların titizlikle devam ettiği açıklandı.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinin, hastanelerdeki kalitenin artması, hasta ve çalışan güvenliğinin iyileştirilmesinde önemli rol oynadığını kaydederek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana mesaimizin ve kaynaklarımızın önemli bir bölümünü tahsis ettiğimiz Üniversitemiz Hastanemizden böyle bir sonuç elde etmiş olmak, bizleri hem mutlu etti hem de gururlandırdı. Bu büyük başarı Dokuz Eylül Üniversitesi ailesinin başarısıdır. Üniversite olarak, 7 gün 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti veren, kentimizin önde gelen sağlık kuruluşlarından biri olan hastanemizde; sağlıkta hizmet kalitesi ve standartlarının yükseltilmesi amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bilimsel altyapımızın gelişmesine verdiğimiz desteğin yanında, hasta ve çalışan memnuniyetine önem veriyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talep ve önerileri dinleyerek, gereken dokunuşları gerçekleştiriyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanemizin Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde elde ettiği puan, yaptığımız çalışmaların isabetli olduğunu ortaya koymaktadır. Bu noktada kalmadan, kalitemizi sürekli yükselterek sağlık hizmeti vermeye, hastalarımıza şifa olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

HEDEF TAM PUAN

 

DEÜ Hastanesi Başhekim Vekili Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü de, elde edilen 97.65 puanın sağlık çalışmalarındaki kaliteyi görme açısından önemli olduğunu belirterek, “Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmesi amacıyla üç gün boyunca değişik birimlerimizde, Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen 5 kişilik heyet incelemelerde bulundu. Değerlendirme neticesinde aldığımız puan özverili çalışmalarımızı, doğru yolda ilerlediğimizi bize gösterdi.

Çağdaş ve hasta öncelikli en üst düzey sağlık hizmeti vermeyi sürdüreceğiz. Amacımız 100 tam puan alarak, kentimize ve bölgemize verdiğimiz hizmetin kalitesini en üst düzeye çıkarmaktır” dedi.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri