Diyanet protesto sonrası harekete geçti

Diyanet protesto sonrası harekete geçti

Sakarya’da cemaatin cami imamını protesto etmek için kahvehane önünde topluca namaz kılması olayına ilişkin Diyanet devreye girdi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın talimatıyla konu hakkında inceleme başlatıldı.

Kaynarca ilçesinin Müezzinler Mahallesi'nde cemaat, cami imamını protesto etmek için kahvehane önünde topluca namaz kıldı. Önceki gün meydana gelen olayın kamuoyuna yansımasının ardından Diyanet’in konuyla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

 

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde Sakarya'nın Kaynarca ilçesinin Müezzinler Mahallesi'nde camii imamını protesto için kılınan topluca namaz ile ilgili gelişmeleri yazdı.

 

Selvi'nin yaz ısının ilgili bölümü şu şekilde:

 

SORUN 7 AY ÖNCESİNE DAYANIYOR

 

“Sakarya'nın Kaynarca ilçesinin Müezzinler Mahallesi'nde camii imamını protesto cemaat, cami imamını protesto etmek için kahvehane önünde topluca namaz kıldı.

 

Bu eylem Türkiye çapında ses getirdi. Bu olay üzerine Diyanet'le konuştum. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş konuyla hemen ilgilenmiş. Bir inceleme başlatmış ve sorunun çözülmesi için talimat vermiş. Zaten yedi ay önce de imamla cemaat arasındaki sorun Sakarya Müftülüğü'ne intikal etmiş. O zaman da bir inceleme yapılmış. İmamla tüm mahallenin değil, cemaatin bir bölümü arasında bir sorun olduğu tespit edilmiş. Ama bu kez farklı. Çünkü Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sorunun çözümü yönünde talimat vermiş.”

 

 

 

 

 

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri