Dünyaya korku salıyor!

Dünyaya korku salıyor!

Çin'in Vuhan bölgesinde ortaya çıkmasını ardından dünyanın kabusu haline gelen koronavirüsü can almaya devam ediyor

Koronavirüsü 46 hayatını kaybetmesine neden oldu. 25 ülkeye yayılan salgın Çin'de son bir günde 2 bin 102 insana daha bulaştı, yaklaşık 15 milyon insanın yaşadığı Tienjin kentinde tüm okullar ve işyerleri kapatıldı. ABD Çin'i ziyaret eden yabancı ülke vatandaşlarına giriş yasağı koydu. Ayrıca teknoloji devi Apple, Çin'de başlayan ve çok sayıda ülkeye yayılan koronavirüs'ü nedeniyle Çin'deki tüm mağazalarını kapatma kararı aldığı öğrenildi.

Malezya, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, Kanada, Rusya, İngiltere, Vietnam, Kamboçya, Hindistan, Finlandiya, Nepal, Filipinler, İspanya, Sri Lanka ve son olarak İsveç. Yeryüzündeki 25 ülkeye yayıldı, yalnızca Çin genelinde vaka sayısı 11 bin 791'e ulaştı.

Çin'in Vuhan bölgesinde ortaya çıkmasını ardından dünyanın kabusu haline gelen koronavirüsü can almaya devam ediyor. Koronavirüsü 46 hayatını kaybetmesine neden oldu. 25 ülkeye yayılan salgın Çin'de son bir günde 2 bin 102 insana daha bulaştı, yaklaşık 15 milyon insanın yaşadığı Tienjin kentinde tüm okullar ve işyerleri kapatıldı. ABD Çin'i ziyaret eden yabancı ülke vatandaşlarına giriş yasağı koydu. Ayrıca teknoloji devi Apple, Çin'de başlayan ve çok sayıda ülkeye yayılan koronavirüs'ü nedeniyle Çin'deki tüm mağazalarını kapatma kararı aldığı öğrenildi.

Koronavirüs bir günde 2 bin 102 insana daha bulaşıp 46 insanı daha öldürdü, dünyayı titreten salgında can kaybı resmen 259'a çıktı. Ölümlerden 45'i corona virüsün merkez üssü Wuhan kentinin de yer aldığı Hubei eyaletinden.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri