Ege Üniversitesinde Uzaktan Eğitim Tecrübeleri Paylaşımı Çalıştayı

Ege Üniversitesinde Uzaktan Eğitim Tecrübeleri Paylaşımı Çalıştayı

Ege Üniversitesinde Uzaktan Eğitim Tecrübeleri Paylaşımı Çalıştayı gerçekleştirilecek

Çevrimiçi yapılacak olan çalıştay, 30 Haziran 2020 Salı günü (yarın) saat 12:30’da  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak. Çalıştaya, Türkiye’nin farklı yerlerinden 9 üniversitenin Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin yetkilileri katılacak.

Salgın sürecinin en çok etkilediği alanlardan birisi de şüphesiz ki eğitim. Eğitim- öğretimin salgın döneminde dijital ortamda, uzaktan yürütülmesi sürecinde edinilen tecrübelerin paylaşılması, bundan sonra yaşanabilecek olası bir sürecin daha sağlıklı yürütülmesi ve benzer durumlara hazırlıklı olunması açısından önem taşıyor. Tecrübelerin ve geleceğe yönelik stratejilerin paylaşılması için paydaşları bir araya getirmek amacıyla düzenlenecek olan Ege Üniversitesinde Uzaktan Eğitim Tecrübeleri Paylaşımı Çalıştayı, 30 Haziran 2020 günü çevrimiçi olarak yapılacak.

Çalıştay canlı ve çevrimiçi olarak herkese açık olacak

Çalıştayda; “Acil Uzaktan Eğitim Nedir”, “Tecrübelerle Salgın Dönemi Uzaktan Eğitim”, “Geleceğe Yönelik Stratejiler”, “Teaching and Learning Online During Covid Times Sharing Strategies, Reflections and Lessons Learned” oturumları yapılacak. EÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) Müdürü Doç. Dr. Fırat Sarsar’ın başkanlığında gerçekleşecek panelde; Trabzon Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ali Kürşat Erümit, Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Özkan, Bahçeşehir Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ergün Akgün, Yozgat Bozok Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Can Meşe konuşmacı olarak katılacak.

Hacettepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Arif Altun’un başkanlığını yapacağı panele ise; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müge Adnan, Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasin Özarslan, Çanakkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Özdemir katılacak. Etkinlikte Oklahama State University Assoc. Prof. Dr. Tutaleni I. Asino ve Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Eralp Altundavetli konuşmacı olarak yer alacak. Çalıştay, canlı ve çevrimiçi olarak herkese açık olacak.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri