EGEMAKGÖÇ KAHVALTISINDA BULUŞTULAR...

EGEMAKGÖÇ KAHVALTISINDA BULUŞTULAR...

Ege Makedonya Göçmenleri Derneği (EGEMAKGÖÇ) hemşehrilerini kahvaltıda buluşturdu...

Ege Makedonya Göçmenleri Derneği (EGEMAKGÖÇ) hemşehrilerini Çiğli Belediyesi Akvaryum Kafeterya tesislerinde düzenlediği kahvaltı ile buluşturdu.

Kahvaltıya katılanlar etkinlikte sahne alan Balkan müziğinin sevilen sesi Sevim Kahya ve Sakoband'nun çaldığı Balkan melodilerine halay çekerek eşlik etti.

Kahvaltıya Dernek Başkanı Mustafa Kemal Uzunkaya, yönetim kurulu üyeler, siyasi parti temsilcileri, Karşıyaka Belediyesi meclis uyeleri, Konak Belediye meclis üyesi, Balkan dernek başkanları, CHP Karşıyaka Belediye Başkan aday adayı Ahmet Diker katıldı.

Kahvaltıda Ahmet Diker yoğun ilgiye itiraz edemedi ve Zeybek oynadı.

Diker Uzunkaya’ya Kaf Kaf’ın atkısını takarken kaleme aldığı  “Atatürk Karşıyaka’da” adını verdiği kitabını armağan etti…

Dernek Başkanı Mustafa Kemal Uzunkaya kahvaltıya eşlik eden ve kendilerini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür etti. Uzunkaya  "Buluşmalarımızı daha sık yapmamız gerektiğini biliyoruz ve mümkün olduğunca da buluşmalarımızı fazla uzatmadan yapmaya çalışıyoruz" dedi.

CHP Karşıyaka Belediye Başkan A.Adayı Ahmet Diker, "Balkan coğrafyasından göçürülen güzel insanlarla birlikte olmak benim için mutluluk verici. Ben de sizlerden biriyim biliyorsunuz. Benim siyasetin içinde olmam gerektiğini söyleyen ve dahil eden, hepinizin de ayrı bir yeri olduğunu bildiğim rahmetli Ahmet Piriştina başkanım şöyle söylüyordu 'Balkanlıdan sağcı çıkar, solcu çıkar ama asla vatan haini çıkmaz.' Balkan göçmeni dostlarımız gönül insanıdır" dedi.

Kategorideki diğer haberler