Elazığ'lılar Buca'da muhteşem bir gün yaşattı

Elazığ'lılar Buca'da muhteşem bir gün yaşattı

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Engelliler Derneği ve Buca Belediyesinin işbirliği ile Kültür şöleni düzenlendi

 

Gürçeşme Huzur evi bahçesinde düzenlenen etkinlik, Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan yardımcısı Şengül Karabulut’un sunumu ile başladı.

 

Programda, açılış konuşması yapan İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Muzaffer Acar, “ Kızılay’dan sonra gelen 71 yıllık en eski derneklerden biriyiz. Sosyal projelere daha çok önem veriyoruz. Bu etkinliğimizde sivii toplum kuruluşları arasında dayanışma ve birlikteliğin güzel bir örneğini teşkil ediyor. Bu tür etkinliklerle sosyal fayda sağlamak istedik. Sizlere Elazığ kültürünü ve tanıtmak ve her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu tür topluma faydalı etkinlikler ve projeler yapmaya devam edeceğiz. ” dedi.

 

İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Buca Engelliler derneği üyelerine muhteşem bir gün yaşattı.

Buca Engelliler Derneği Başkanı Harun Kara ise, “ Sayın Vali yardımcım, Sayın Kaymakamım, ve değerli misafirlerimiz programımıza hoş geldiniz. Bu güzel etkinlikte bizleri yanlız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz. Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneğine ve Elazığ’lılara çok teşekkür ederiz “ diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

Buca Engelliler Derneği üyelerinden oluşan sandalye gösterisi ve folklor gösterisi davetlilerden büyük alkış aldı.

 

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Harput kürsübaşı ekibinin seslendirdiği türküler misafirler ve davetlilerin katılımı ile zevkle dinlendi. Ayrıca düzenlenen etkinlikte Elazığ yöresine ait yöresel ürünler misafirler ve davetlilere ikram edildi.

 

 

Kategorideki diğer haberler