Emre'ye İzlanda'da şok hareket

Emre'ye İzlanda'da şok hareket

A Milli Futbol Takımımızın İzlanda ile oynayacağı maç öncesi skandal bir olay yaşandı

Emre Belözoğlu'nun basın mensuplarına açıklama yaptığı sırada ortaya çıkan hadsiz  bir İzlandalı,Emre'ye doğru tuvalet fırçası uzattı ve bu olayı telefonuyla kaydetti.

 

İzlanda polisi havalimanında A Milli Takımımıza her türlü zorluğu yaşatırken alanda bulunan bir şahsın yaptığı hareket tek kelimeyle terbiyesizlikti! Emre Belözoğlu'nun basın mensuplarına açıklama yaptığı sırada ortaya çıkan hadsiz (!) bir İzlandalı,Emre'ye doğru tuvalet fırçası uzattı ve bu olayı telefonuyla kaydetti. Yaşanan bu terbiyesizliğe göz yuman İzlandalı güvenlik güçlerine tepki yağdı. Emre Belözoğlu'nun bu yapılan terbiyesizliği görmemesi milli takım kaptanımız adına olumlu bir gelişme oldu. Aksi durumda fevri bir çıkış yapabilirdi.

Emre Belözoğlu'nun açıklamaları şu şekilde;

"İndiğimizden itibaren içeride gereksiz bir arama yapıldı. Gerildik. Bizim ülkemizin misafirperverliğine kurban olsunlar. Millilerimiz, Reykjavik Havalimanı'nda İzlanda polisi tarafından didik didik arandı."

 

Cumhurbaşkanlığı ve Dışişlerinden sert tepki

Milli Takımımızın İzlanda ile karşılaşacağı maç öncesi, ülkeye giden Türkiye kafilesi tarihi bir rezaletle karşılandı. Cumhurbaşkanlığı ve Dışişlerinden konuyla ilgili açıklama yayınlandı.

Milli Takımımızın Euro 2020 elemelerinde  İzlanda ile oynayacağı maç öncesi tarihi bir rezalet yaşandı. Kafilemiz İzlanda havalimanında saatlerce bekletildi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın şu ifadeleri kullandı;

"Milli takımımıza İzlanda'da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır. Devletimiz ve milletimiz milli takımın yanındadır. En güzel cevabı milli takımımız sahada verecektir."

ÇAVUŞOĞLU: "KABUL EDİLEMEZ"

Milli kafilesinin, İzlanda'ya girişleri sırasında yetkililerce yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletilmesiyle ilgili açıklama yapan Dıişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Milli Takımın havaalanında gördüğü muamele kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın" dedi.

.

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri