Erdoğan,Çetinkaya'yı faizleri indirmediği için görevden aldı

Erdoğan,Çetinkaya'yı faizleri indirmediği için görevden aldı

Erdoğan, Marmara Bölgesi milletvekilleriyle yaptığı toplantıda, Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya'nın görevden alınmasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘bağımsız’ Merkez Bankası’nın Başkanı Çetinkaya’yı faizleri indirmediği için görevden aldığını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alınmıştı. Erdoğan, Çetinkaya’nın faizleri indirmediği için görevden alındığını söyledi.

Erdoğan, Marmara Bölgesi milletvekilleriyle yaptığı toplantıda, Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya’nın görevden alınmasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, “Kendisine ekonomi toplantılarında defalarca faizi indirmesi gerektiğini söyledik. ‘Faiz düşerse, enflasyon düşer’ dedik. Gerekeni yapmadı. Aynı kulvarda değildik” diye konuştu. 

Erdoğan kabine ve parti teşkilatında değişiklik olacağı iddialarıyla ilgili de, “Muhalefet bunu köpürtüyor. Siz de aynı çizgiye gelirseniz olmaz. Kabine değişimi gerektiğinde ben yapacağım, kimsenin söylemesi ile değişim yapılmaz. Beklenti içine girmeyin, muhalefetle aynı değirmene su taşımayın” ifadelerini kullandı.

Kategorideki diğer haberler

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Namaz Vakitleri