Erdoğan, İstanbul halkının kararının başımız üstünde yeri vardır

Erdoğan, İstanbul halkının kararının başımız üstünde yeri vardır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulundu

Japonya'ya G-20 ziyareti öncesi konuşan Erdoğan, "S-400 hava savunma sistemlerini önümüzde ay teslim almaya başlıyoruz. Bu konuda geri adım atmayacağız" dedi. 

Kıbrıs'ta 3 garantör ülkenin olduğunu söyleyen Erdoğan, "Türkiye konuşur, garantördür, Yunanistan, İngiltere garantördür ama Fransa sen konuşamazsın. Senin böyle bir yetkin yok" ifadelerine yer verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

23 Haziran seçimi şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nu bir kez daha tebrik ediyorum. İstanbul halkının kararının başımız üstünde yeri vardır. 

Elbette Binali Bey'in seçimi kazanmasını arzu etttik. Kendisine buradan gayreti ve mücadelesi için teşekkür ediyoruz. Bizim için asıl önemli olan milli iradenin en sağlık, en güvenli, en şaibesiz şekilde şekilde tecelli etmesidir. Son seçim tereddütleri ortadan kaldırması bakımından kıymetlidir.

İstanbul ile ilgili projelerimizi, hedeflerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. 

 "SİYASET ANLAYIŞIMIZDA MİLLETİ SUÇLAMAK ASLA YOKTUR"

2024 seçimlerine kadar AK Parti  ve MHP olarak İstanbul'da sahip olduğumuz 25 ilçe belediyesi ve meclis üyeleriyle halkımıza en güzel hizmetleri vermeyin gayreti içinde olacağız. Önümüzde 4 yıllık kesintisiz icraat dönemi bulunuyor. Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek,  darılmak, hele hele milleti suçlamak asla ve asla yoktur. Milletimizin verdiği mesajları görmezden gelemeyiz. Milletimizin verdiği mesajları görmezden gelerek kulağımızın üzerine yatma lüksüne sahip değiliz. Milletimizin sevgisine ve itimatına layık olmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Vesayet güçlkeri üzerimize geldiğinde çareyi milletimize sığınmakta bulduk.

Gezi olaylarında birliğimize göz dikmeye kalktıklarında milletimizle birlikte bu oyunu bozduk. Terör örgütlerini üzerimize saldıklarında teröristlerin başını milletimizle birlikte ezdik. Darbeyi milletimizle birlikte önledik. Kim ne yaparsa yapsın biz milletimizle birlikte hedeflerimize kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Ekonomik tuzakları da milletimizle birlikte bozduk.

Biz milletimizle b irlikte kendi hedeflerimz doğrultusunda kararlılıkla ilerlemeyi sürdüreceğiz. 

G-20 ÖNCESİ S-400 AÇIKLAMASI

Resmi ziyaret için Japonya'ya gideceğiz. Türkiye'nin güvenlik ihtiyaçları için çok yönlü arayışları sürdürüyoruz. S-400 hava savunma sistemlerini önümüzde ay teslim almaya başlıyoruz. Bu konuda geri adım atmayacağız.

Türkiye sürekli ve daha büyük sınamalarla karşı karşıya gelmektedir. Pısırık davranmak yerine hep meydan okumayı tercih ettik. Hiçbir tehdide boyun eğmeyerek tavrımızı ortaya koyuyoruz. 

Hedef Türkiye'yi küresel oyunun dışına itmektir. Biz oyunu gördük hazırlıklarımızı yaptık. Bölücü terör örgütünü içeride ve dışarıda etkisiz hale getirecek adımları kararlılıkla atıyoruz. DEAŞ terör örgütünü yeniden diriltmeye ve üzerimize salmaya yönelik adımları bozuyoruz. 

DOĞU AKDENİZ

Dopu Akdeniz'de bulunan ve bulunacak olan her kaynağın adil bölüşümünü sağlayana kadar adımlarımız sürecek. Dört arama - sondaj gemimizle birlikte Doğu Akdeniz'de çalışmalarımızı sürdürme süreci artarak devam ediyor. Bizim orada haklarımız var. 

FRANSA'YA KIBRIS TEPKİSİ

Ülkemizde sözde siyaset yapanlar bizim adımlarımızı eleştiriyor. Bunların böyle bir derdi yok. Bunlar KKTC'deki soydaşlarımn hakları nedir, veriliyor mu, Bu dertleri yok. Türkiye konuşur, garantördür, Yunanistan, İngiltere garantördür ama Fransa sen konuşamazsın. Senin böyle bir yetkin yok. Sularla ilgili de ilgi alanları içerisinde olanlar varsa onların da söyleyecek bir şeyleri olabilir. Kıbrıs'a gelince burada 3 tane garantör ülke var. Ancak bunlar konuşur.

Terör koridorunu yaptığımız müdahalelerle ortadan kaldırdık O bölgeyi güvenlik koridoru haline getirelim istiyoruz.

Suriye'deki siyasi, diplomatik ve askeri yolları zorladık, zorluyoruz. Güvenli bölge konusunda batı gerekli mali desteği vermiyor. Obala ile Trump ile Merkel ile görüştüm. Hep söylüyorlar ama laf ola beri gele. Şu ana kadar 330 bin kişi geri döndü. Münbiç ve Fırat'ın srunları da çözdüğümüzde bu rakam milyonlara ulaşacak. 

Önümüzdeki dönemde ekonomi ve güvenlik gündemimizin üst sıralarında yer alacak.

Sözde siyaset yapan birileri eğitimde, sağlıkta yaptığımız atılımları küçümseyerek kendilerine prim yapmaya çalışıyor. 

Kıskançlık çok kötürüdür. İsteseler de istemeseler de bu yolları yapmaya tünelleri açmaya devam edeceğiz. Ülkemizin geleceğini karartmaya yönelik ekonomik tuzakların milletimizi nasıl bunlattığının da çok iyi farkındayız.

"EKONOMİK GÖSTERGELER OLUMLU"

Kur-faiz-enflasyonun üçgeni içinde bunalanların hangi sıkıntıları çektiğini çok iyi biliyoruz. Şoklara karşı dirençli, dengeli büyümeyi hedef alan bir program uyguluyoruz. Haziran itibariyle ekonomik göstergeler olumlu yönde yükselişi işaret ediyor. Dolar kuru bir süredir 6 TL'nin altında seyrediyor. Bu ay cari fazla vermeyi bekliyoruz.

Yeni askerlik sistemi başta olmak üzere TBMM'nin gündeminde ğek çok reformlar var. ni askerlik düzenlemesinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bu düzenleme TSK'nın profesyonel yapısını geliştirmesine de imkan sağlayacak.

50 milyon turist hedefinin üzerine çıkacağız.

İstanbul ile ilgili projelerimize de devam edeceğiz.

"MÜJDELERİ PAYLAŞACAĞIMIZA İNANIYORUM"

G20 ve Çin seyahatimizden sonra bazı müjdeleri paylaşacağımıza inanıyorum. Yargı Strateji Belgemizi açıkladık. Çalışmaları sona erdiriyoruz, sizlerle paylaşacak ve Meclis’e göndereceğiz.

TBMM’de pek çok reform düzenlemesi var. Savunma Bakanımız, MHP, İYİ Parti ve CHP genel başkanlarını ziyaret etmiştir. Artık nerede ne tür bir sıkıntı varsa bunları bizzat savunma bakanımızdan dinlemiş oldular. Yeni askerlik düzenlemesinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

AK Parti 17 yıllık iktidarında 82 milyonun her birine ulaşan, etraflıca bunu kapsayan hizmetlere imza atmıştır. Bizim dünyamızda ayrımcılık, insanları küçümseme, ülkeyi mezhebe göre haritalandırma anlayışı yoktur. Lafla kucaklama olmaz. İcraatla olur. Ve bunu biz yaptık. İşte Güneydoğu ve Doğu. Buralarda parti olarak kim vardı? Malum partinin dışında hep oralarda biz olduk.

Eğer biz Kürt kardeşlerimizi bir kenara koymuş olsaydık oralara hiç uğramazdık. 

Birileri Tweetler atıyor Kürtlere, yönelik çok daha farklı imkanlar getireceklermiş. Biz neyi getirmedik ki? Laf ile kucaklama olmaz, icraatla olur. Biz bunu başardık. Gidin Doğu'yu yerinde görün.  Bize bir adım yaklaşana koşarak gideceğiz. Medyanın manşetlerine göre değil milletimizin manşetlerine göre hareket edeceğiz. 

Kategorideki diğer haberler