Evini taşıtacaklara kritik uyarı

Evini taşıtacaklara kritik uyarı

Yıldız FM ve Ege Manşet Gazetesi'ne konuk olan Batı Anadolu Evden Eve Nakliyeciler Derneği Başkanı Murat Şasi, havaların ısınmaya başlaması ve tayin döneminin yaklaşmasıyla artan taşınma ve eşya nakilleriyle ilgili, "korsan taşımacılık" uyarısı yaptı.

Şasi, evini taşıtmak isteyenlerin, taşımaya talip olan firmaların belgelerini mutlaka sormaları gerektiğini belirtti. Şasi, nakliye firmasının K3 belgesine bakılması gerektiğini söylerken, "Vatandaşlar, firmadan, sözleşme şartları olan belgeyi mutlaka almalı ve eşyalarının sigorta poliçesinin örneğini istemeli. Firma ile ilgili internet üzerinde araştırma yapılmalı. Nakliye firmasının, eşyaların paketlenmesinde kullandığı ürünlerin kalitesi sorulmalı. Ödemenin tamamı peşin yapılmamalı" dedi. Şasi, evden eve taşınma konusunda mağduriyet yaşayan herkesin kendilerine www.batianadolunakliyecilerdernegi.org.tr adresinden ulaşabileceğini dile getirdi.

Başkan Şasi, evden eve nakliyat sektöründe sorunların bitmek bilmediğini, bu sorunlar yüzünden hem müşterilerin hem de diğer nakliyecilerin mağdur olduğunu belirterek, “Yetki belgesi olmayan, mesleki eğitimden yoksun, formasız çalışanlar ve standart dışı araçlarla taşımacılık yapan merdivenaltı firmalar, sektörümüz için önemli sorunların çıkış kaynağını oluşturmaktadır. Bizler, Batı Anadolu Evden Eve Nakliyeciler Derneği firmaları biraraya getirdik, güçbirliği yaptık ve dernekleştik. Amacımız, hem kayıtdışıyla mücadele etmek, hem de sektörümüzdeki standartların uygulanmasına katkıda bulunmak. Ayrıca, tüketicilere taşınırken bilinçli bir tercih yapmaları noktasında da dernek olarak çalışmalarda bulunacağız.” dedi.

Kategorideki diğer haberler