EVRİM ÖZEN

EVRİM ÖZEN "BEN ATATÜRKÇÜ BİR KADINIM“

Cumhur İttifakı AK Parti Balçova Belediye Başkan Adayı Evrim Özen Yıldız FM’de yayınlanan “İZMİR KONUŞUYOR” programında Melih Bingöl’ün Konuğu oldu.

Yaptığı projelerle ilgili bilgi veren Evrim Özen, mevcut Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın adaylığının düşmesiyle ilgili önemli mesajlar verdi.

Her gün yeni bir adayı konuk alan İzmir Konuşuyor Programının konuğu Cumhur İttifakı AK Parti Balçova Belediye Başkan Adayı Evrim Özen oldu. Atatürkçü olmak hizmet yapmaktır diye sözlerine başlayan Özen, “ Yerel yönetimlerde ki beceriksizliklerin üstü hep ideolojik kılıfların arkasına saklandı. Ben de bir Atatürkçü bir kadınım, ben de bir Cumhuriyet kadınıyım. Bu ülkenin değerleri, bir kitlenin bir grubun değeri değil hepimizin değeri olmak zorundadır. Atatürk bizim kalbimizdedir. Biz onun kurduğu Cumhuriyeti muassır medeniyetler seviyesine çıkarmakla mükellefiz. Atayı anlamak ve anlatmak bu ülkeye hizmetle olur. Siz hizmet etmiyorsanız , ideolojik kılıflarınızı bir kenara bırakmak zorundasınız.” Dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN DİK DURUŞU BENİ ETKİLEDİ...”

Siyasete nasıl başladığını anlatan Özer “Sayın Cumhurbaşkanımız dik duruşu ve ülkeye yaptığı hizmetler beni siyasetle buluşturdu. Cumhurbaşkanımın yanında olmalıyım diyerek AK Parti’ye üye oldum. Bir sonraki seçimlerde meclis üyeliği yaptım. Grup Sözcülüğü’nün ardından Başkan Vekilliği ve Balçova İlçe Başkanı olarak partimde görev aldım.

“BALÇOVA’NIN HİZMETE İHTİYACI VAR”

Dürüstçe hareket ettiklerini belirten Özen “ Balçova’nın ciddi anlamda hizmete ihtiyacı var. Kısa sürede gerçekleştirilebilecek olan projelerle yola çıktık. Ata Caddesini gözlerini kapatıp girişini hayal ettiğimizde Ertuğrul Gazi Orta okulu, Sevgi yolu ve Duru parkının altı, Belediyenin önündeki Atatürk anıtı altı ve Adalet ve Demokrasi parkının olduğu yerlerin altına katlı otopark parklar yapacağız. Ata caddesinde yapılan değişiklikler 30 yılın en rezalet  durumu oldu. İlçemizdeki trafik sorununu battı çıktılarla çözmenin yanında, otobana bağlantısı tek olan çıkışını ikiye çıkartarak girişteki yoğunluğu sadece ağır vasıtaların kullanabileceği ikinci bir otoban girişi yapacağız.

“HAYALİM YEŞİL BİR BALÇOVA “

25 yıldır Balçova’da oturduğunu ve sorunlarını çok iyi bildiğini açıklayan,  Cumhur İttifakı AK Parti Balçova Belediye Başkan Adayı, Evrim Özen, “Balçova’da önemli diğer bir konu imar sorunu, AK Parti gelirse betonlaşalacak diyorlar, halkımız çeşitli söylentilere inanmasınl. Bu yalan ve iftiradır. Doğaya dokunmadan ve insanların komşuluk ilişkilerini yaşayacağı projelerimizi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Zeybekçi tarafından açıklandı. İnciraltı balıkçı barınağını düzenleyerek, İlçemizi ilk balık Mezatına kavuşturacağız. Gençlerimize Gençlik ve spor merkezleri kuracağız. Çocuk ve gençlerimizi açık alanlarda spor yaptırarak, zihinsel anlamda da gelişmelerine katkı sağlayacağız. Manastır bölgesine izci kampı projemize Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli çok sıcak baktı ve desteklerini açıklayan AK Parti Balçova Belediye Başkan Adayı Evrim Özen “ Refüj ve mezarlıklarla ilçemizdeki yeşil alan şu an 1,6 metre kare biz onu 5 yıla kalmadan 10 katına çıkarma sözü verdik. Bu kadar güzel bir doğaya sahip bir ilçeyi betonlaştırma gibi bir düşüncemiz yok. İnciraltın’da yapılaşmaya açılan alanda hafta sonu Balçova’lı ve İzmir’li vatandaşlarımızın gezip yemek yediği, yürüdüğü alan birbirinden ayrı zaten lagun dediğimiz yerler var. Turkuaz tesisinin Büyükşehir Balçova Büyükşehir Belediyesine ait kimsenin arsası değil, betonlaşma iddiaları külliyen yalandır. Bakımsız durumda olan engelli tesislerinin olduğu bölgeye Gençlik merkezi kuracaklarını “ belirtti.

 

“BALÇOVA’DA FESTİVALLER  DÜZENLEYECEĞİZ”

 

Her yerde çeşitli festivaller düzenleniyor, Balçova’da bir festival yok. Diyen Özen “ Örneğin bir Rock ve Pop festivalleri düzenleyebiliriz. Biz hiç bir şey yapmasak bile otellere gelen turistlerimize gençlerimizin desteğini alarak mini bir Balçova gezisi düzenleyebiliriz. Bizi de yakından ilgilendiren Körfezle ilgili sorunlar var. Geliştirdiğimiz marina projemiz ile Uluslararası yat turizmi ve yanında sağlık kompleksininde olacağı büyük bir tesis düşünüyoruz.” Dedi. 

 

“KİMSENİN EKMEĞİ İLE OYNAMAYACAĞIZ “

 

Özen “Belediye ve Derneklerde çalışan kardeşlerimizin iş hayatlarında sıkıntı yaşatmayacağız. İşçi ve Dernek çalışanlarımızın, refahlarını ile çalışma şartlarını ve ücretlerinin iyiliştirilmesi konusunda kendilerine şeref sözü veriyorum. ilk önce böyle bir durum benim vicdanım ile bağdaşmaz. Kimsenin ekmeği ile oynanmasına fırsat vermeyeceklerini “ söyledi

 

 

“ÇALKAYA’NIN ADAYLIĞI SADECE HAKARETTEN DÜŞMEDİ...”

 

Mevcut Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ile arasında problem olmadığını belirten Özen “Aday gösterildiğimde Sayın Çalkaya beni arayarak tebrik etti. Ben de kendisi açıklanınca arayarak tebrik ettim. Çalkaya’nın adaylığının düşürülmesi sadece toplu yürüyüşte yaptığı,  hoş olmayan, nahoş söylemler yüzünden Cumhurbaşkanımıza hakaretten aldığı bir ceza var. Yargılama sonucu aldığı ceza üzerinden kamuoyunda bir algı oluşturuldu. Sadece bu davadan değil, Mehmet Ali Bey’in makamında vatandaşa hakaretten dolayı açılmış başka bir davadan aldığı ertelenmiş cezası ortaya çıktı” Dedi.

 

Cumhur İttifakı AK Parti Balçova Belediye Başkan Adayı Evrim Özen “ Bu seçim İzmir ve Balçova’da taşayan vatandaşlarımızın, kendi geleceklerini, nasıl bir hizmet istediklerini tayin edecekleri bir seçim olacak. İzmir’li vatandaşlarımızdan bu seçimde ideolojilerini bir kenara bırakıp, genel seçimlere saklamalarını istiyorum “ diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Kategorideki diğer haberler