Fethi Sekin'e ve Şehitlerimize kendimi borçlu hissettim

Fethi Sekin'e ve Şehitlerimize kendimi borçlu hissettim

İzmir Adliyesi’nde teröristlerin hain saldırısında şehit düşen Polis Memuru Fethi Sekin ve Adliye Mübaşiri Musa Can, Sanatçı ve radyo programcısı Ceyhun Şişmanoğlu’nun seslendirdiği şarkı ile bir kez daha ölümsüzleştirdi

 

Ceyhun Şişmanoğlu şarkının yazılış ve seslendiriliş öyküsünü Ege Manşet Gazetemiz yayın Koordinatörü Mehmet Halit İlhancan’a anlattı.

FETHİ SEKİN’İN NASIL ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ….

Duygusal anların yaşandığı sohbette, olay günü yaşanları gözyaşları içerisinde anlatan Ses sanatçısı ve İzmir’de bir radyo’da program müdürlüğü yapan Ceyhun Şişmanoğlu, “ O gün yine radyo proğramım vardı. Siren sesleri üzerine dışarı çıktım. Haberlerde İzmir Adliye’sinde çatışma olduğunu ve yaralıların olduğunu öğrendim. Vatansever bir insan olduğum için araştırmalar yaptıktan sonra kan anonslarını yapmaya başladım. Sağolsun İzmir halkı bu konuya duyarlı davrandı. Ancak Fethi Sekin ve Musa Can maalesef şehit düşmüştü. bölgede bulunan banka görevlilerinin bellerinde tabancaları olmasına rağmen neden müdahale etmediğini halen düşünüyorum. ” dedi.

“GÜNLERCE UYUYAMADIM”

O dönemde çıkacak olan kasedimin stüdyo çekimleri bitmişti diyen Şişmanoğlu,

“ O akşam uyuyamadım. Sağa döndüm sola döndüm. Bir rüya gördüm. Ardından Şehidimiz Fethi Sekin’I bir şarkı ile ölümsüzleştirmek istedim. İstanbul’da bir taksici arkadaşım Ertan Erbal’ı aradım bana söz yazmasını rica ettim. 4 gün sonra bana şiiri gönderdi. Bana bunu rock okumamı söyledi. 1-2 haftada hepsini tamamladık. Albümün çıkış tarihini bu yüzden erteledim.  Bitince İstanbul’da stüdyoda marşı okudum. Şarkıyı bana dinlettirdiklerinde bunu ben mi okudum diye kendime inanamadım.” dedi.

GÖZÜNÜ KIRPMADAN TERÖRİSTLERİN ÜZERİNE KOŞTU

Ceyhun Şişmanoğlu, “O şarkıyı seslendirirken bütün asker, polis şehitleri gözümün önünden geçti. Gözünü kırpmadan bu ülke için diğer şehitlerimiz gibi şehit düştü. İzmir Valimiz Erol Ayyıldız  ve İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’a çok teşekkür ediyorum. Şehidimizin ailesine desteklerini hiç esirgemiyorlar. Şehitlerimize lafta değil yaptıkları ile destek çıkan herkesten Allah razı olsun. Ailesine bu şarkımızın olduğu CD’mi ailesine teslim ettim. Klibinde oynamak istemediğinin altını çizen Şişmanoğlu, klipte o an yaşanan çatışma görüntülerinin kullandığını“ belirtti.

“KARABAĞ SÖZÜNDE DURMADI”

Ceyhun Şişmanoğlu, “Eski Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ şehidimizin şarkısının masraflarını karşılayacağını belirtti. Bizim böyle birşeye ihtiyacımız yoktu ama ısrarları sonucu dayanamayıp kabul ettim.  Şarkıyı hazırladıktan sonra kendisini aradım ama  kendisi telefonlarımı açmadı. Ben her yerde söylüyorum. Koltuk kimseye kalmaz. Şehidimizin vatanı ve orada bulunan insanlar için canını verdiği yer Bayraklı, bu konuda bana destek vereceğini söylemesine ragmen destek vermedi. Bayraklı Çarşı Başkanımız Ertuğrul Civelek sağolsun bu konuda desteğini hiç esirgemedi. Sağolsunlar. Vatan ,Millet, Ezan Sevdası herkes benim dostumdur. Bu dört tanesi bir birinden ayrılmaz.” dedi.

 “TÜRKİYE VE ATATÜRK SEVDALISIYIM”

“Ben Atatürk ve Vatan Sevdalısıyım” diyen Şişmanoğlu, “Ben vatan için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya sonuna kadar hazırım. Geleceğimiz, çocuklarımız için burs konusunda destek olmaya çalışıyorum. İstanbul Beykoz’da iken öncü olarak işadamlarımızdan destek alarak okullar yaptırdık. Onların hayır duaları bana yeter. İzmir’de bu konuda 10-12 öğrencilerimize de destek oluyoruz. Tam bir eğitim hastasıyım. Bu ülkede kız çocukları okumalı, iş adamlarına sesleniyorum. Bu kız çocuklarına sahip çıksınlar” dedi.

BARIŞ MANÇO İLE BAŞLAYAN MÜZİK HAYATI…

28 yıllık Müzik hayatım boyunca 12 albüm ve 20’den fazla klip yaptığını söyleyen Ceyhun Şişmanoğlu, “ Müzige ilk başladığımda Barış Manço’nun şarkılarını okuyordum. ‘Dağlar Dağlar’ parçası o zaman en sevdiğim şarkılardan birtanesi idi. Ersan ve Dadaşlar, Erkin Koray’ın parçalarınıda okuyordum.” Dedi. Şişmanoğlu, Askere gitikten sonra arkadaşım Ayhan Alptekin’nin isteği üzerine Karadeniz müzikleri okumaya başladığını belirtti. Son olarak başta Ege Manşet Gazetesi’ne teşekkür eden Usta Radyocu, Ses sanatçısı ekibimizle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

Kategorideki diğer haberler