FİLENİN SULTANLARININ BAŞARISI VOLEYBOLA İLGİYİ ARTTIRIYOR...

FİLENİN SULTANLARININ BAŞARISI VOLEYBOLA İLGİYİ ARTTIRIYOR...

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde okuyan 3 kuzenin voleybol aşkı görenleri şaşırtıyor... Beden Eğitimi Öğretmeni Yaşar Eser, filenin sultanlarının dünya şampiyonu olmasından sonra ülke çapında bu spora ilginin arttığını söyledi...

Manisa’nın Turgutlu ilçesi okuyan 3 kuzenin voleybol aşkı görenleri şaşırtıyor. Aynı yaş grubunda olan arkadaşları oyun bahçelerinde, parklarda oynarken, kuzenler dersten arta kalan zamanlarını antrenman ve çalışmayla geçiriyorlar.

13 yaşındaki Elif Dikmen, Şadi Turgutlu Ortaokulu 7. Sınıfta okuyor. Aynı zamanda Seramiksan Kadın Voleybol Takımında oynuyor. Damla Yıldız da, 14 yaşında. Hasan Üzmez Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi. Hasan Üzmez Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımında oynuyor. Tuğba Dinçer ise 13 yaşında. Hasan Üzmez Ortaokulu 7. Sınıf Öğrenci. Aynı zamanda o da Hasan Üzmez Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımında oynuyor.

Elif Dikmen’in babası Mesut Dikmen kendilerinin 18 yıl önce Demirci İrişler mahallesinden geldiklerini ve yiğenlerinin de Teperik Mahallesinden olduğunu, kızı ve yeğenlerinin voleybola tutku ile bağlı olduğunu söyleyerek, ”Kızlarımız çok başarılı birer sporcu olmaları birlikte akademik başarıları da gayet güzel. Gece gündüz yağmur çamur demeden antrenmanlarını aksatmıyorlar. İnşallah gelecekte hak ettikleri yerler gelirler” dedi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 3 kuzenin voleybol sevgisi inanılmaz boyutta. Filenin sultanlarının dünya şampiyonu olmasından sonra ülke çapında bu spora ilginin arttığını söyleyen Beden Eğitimi Öğretmeni Yaşar Eser, "Geleceğin Zehra Güneş’leri, Eda Erdem’leri okullarımızda ve kulüplerimizin alt yapılarında yetişiyor" dedi.

Haber: Adil AKA

Kategorideki diğer haberler