“GAZZE, SADECE ORADA HAYATA TUTUNMA MÜCADELESİ VERENLERİN DEĞİL, HEPİMİZİN MESELESİDİR”

“GAZZE, SADECE ORADA HAYATA TUTUNMA MÜCADELESİ VERENLERİN DEĞİL, HEPİMİZİN MESELESİDİR”

Cumhur İttifak'ı üyeleri ile birlikte AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Büyük Filistin Mitingi’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin davasına sahip çıkan vatandaşlara seslendi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Filistin Mitingi’nde yaptığı konuşmada, “Elbette her ülkenin kendini savunma hakkı vardır. Bununla birlikte Gazze’de savunma değil, açık ve alçak bir katliam yürütülmektedir. Gazze halkını, bir silah gibi kullandıkları açlıkla, susuzlukla, yakıtsızla, sağlık hizmetlerini çökerterek topluca yok etme peşindeler” dedi.

Atatürk Havalimanı'nda 7'den 77’e onlarca vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve Filistin bayrakları taşıyarak alana ekin etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte miting alanına Cumhur İttifak'ı üyeleri katıldı.

Sahneye “Bir Sabah Gelecek Kardan Aydınlık” ezgisi ile çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin davasına sahip çıkan vatandaşlara seslendi.

Savaşın ilk gününden itibaren arabuluculuk görevinin üstlenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting alanında, "Gazze için de kıyamdayız" ifadelerini kullanarak İsrail'in savaş suçlusu olduğunun tüm dünyaya duyurulacağını bildirdi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Büyük Filistin Mitingi’ne eşi Emine Erdoğan ile birlikte katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, batı dünyasının Gazze’deki çocuk, kadın, masum katliamını meşrulaştırmak için siyasetçisinden medyasına seferber olduğunu belirterek, “İsrail, tam 22 gündür açıkça savaş suçu işliyor. İsrail’i savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz. Bunun çalışmasını yapıyoruz ve savaş suçlusu olarak İsrail’i dünyaya tanıtacağız ama batılı liderler, bırakın buna tepki göstermeyi, İsrail’e ateşkes çağrısı dahi yapmıyor. Bu son tavrıyla Batı’nın günah defterinin bir kez daha boyunu fersah fersah aşmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

“Gazze, sadece orada hayata tutunma mücadelesi verenlerin değil, hepimizin meselesidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette her ülkenin kendini savunma hakkı vardır. Bununla birlikte Gazze’de savunma değil açık ve alçak bir katliam yürütülmektedir. Gazze halkını, bir silah gibi kullandıkları açlıkla, susuzlukla, yakıtsızla, sağlık hizmetlerini çökerterek topluca yok etme peşindeler” şeklinde konuştu.

Kategorideki diğer haberler