SALİM YILMAZ GEZDİĞİ YERLERİN KİTABINI DA YAZDI…

SALİM YILMAZ GEZDİĞİ YERLERİN KİTABINI DA YAZDI…

Öğretmen Salim Yılmaz, Türkiye’nin neredeyse bütün şehirlerini gezdi, yurt dışında üç kıtada 40 ülkeye seyahat etti. Gezgin Öğretmen Salim Yılmaz, gezilerinden elde ettiği bilgi ve tecrübeleri 'Gri Gökyüzü Avrupa Gezi Notları' adıyla kitaplaştırdı.

Gezmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı seven öğretmen Salim Yılmaz, bir yandan severek yaptığı öğretmenlik mesleğine devam ederken, bir yandan da tatil dönemlerinde yurt içi ve yurt dışı seyahatleri yapıyor. Türkiye’de neredeyse bütün şehirleri ziyaret eden Salim Yılmaz, yurt dışında ise üç kıtada 40 ülkeye seyahat etti.

Seyahat ettiği ülkeler hakkında gezi notları hazırlayan Salim Yılmaz, şimdilik Avrupa’da gezdiği yerlerden elde ettiği bilgi ve tecrübeleri yazıya dökerek Gri Gökyüzü Avrupa Gezi Notları adıyla kitaplaştırdı. Salim Yılmaz, bizzat ziyaret ettiği mekanlardaki deneyimlerine detaylı bir şekilde kitabında yer vererek yurt dışı seyahat planı yapanların istifadesine sundu.

Kitabının önsözünde “Bir gezgin seyahatini anlatırken onu dinleyenler ya da yazdıklarını okuyanlar da onunla birlikte yolculuğa çıkmış gibi olmaktadırlar” ifadelerini kullanan Salim Yılmaz, küçük yaşlarda dünya klasikleri başta olmak üzere okuduğu kitapların da etkisiyle çocukluğundan beri içinde seyahat etme fikri ve isteği oluştuğunu dile getirdi. Üniversite yıllarından itibaren bireysel ve grup gezileriyle kazancının ve zamanının bir bölümünü seyahate ayırmaya başladığını ifade eden Salim Yılmaz, yurt içinde başladığı gezilerine devlet memurluğu ile beraber Yeşil Pasapot’u da elde etmesiyle yurt dışını da eklemiş. Fırsat buldukça yurt dışı gezilerine ağırlık veren Salim Yılmaz, yedi yılda üç kıtada 40 ülkeyi gezmiş. Seyahatlerine iki yıl pandemi arası veren Yılmaz, bu yaz itibariyle tekrar yurt dışı seyahatlerine devam etme planları yapıyor.

SALİM YILMAZ KİMDİR?

1966 yılında Muğla Fethiye’de doğdu; ilk, orta ve lise tahsilini burada tamamladı.

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu.

1992 yılından itibaren Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenlik görevine başladı.

Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yaptı.

Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşunda resmi ya da fahri olarak görev aldı.

www.habername.com adlı internet sitesinde köşe yazarlığı yapıyor.

Pandemi döneminde ara verdiği seyahatlerini medyada canlı yayınlara konuk olarak kamuoyuyla paylaştı.

Türkiye’nin değişik yerlerinde “Kudüs ve Mescid-i Aksa" konulu konferanslar verdi.

Halen Manisa Turgutlu’da öğretmenliğe devam eden Salim Yılmaz, İzmir’de ikamet ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Yılmaz, orta derecede İngilizce biliyor.

Kategorideki diğer haberler