Gökkaya, daha sağlıklı içme suyuna kavuştu

Gökkaya, daha sağlıklı içme suyuna kavuştu

MASKİ Genel Müdürlüğü'nün Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya mahallesinde başlattığı alt ve üstyapı yenileme çalışmalarında sona yaklaşılırken mahalle sakinleri daha sağlıklı içme suyu hattına kavuştuklarını için oldukça memnun.

MASKİ Genel Müdürlüğünün Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya mahallesinde başlattığı alt ve üstyapı yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Mahallede sergilenen eski içme suyu hattı borularını gören mahalle sakinleri de Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün sayesinde daha sağlıklı içme suyu hattına kavuştuklarını belirttiler.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisa’yı daha yaşanılabilir bir kent haline getirme vizyonu doğrultusunda kırsal mahallelerin alt ve üstyapı sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yenileme çalışmaları tamamlanırken kilitparke taş imalatında da sona yaklaşıldı. Mahallede bir adet de 500 metreküplük içme suyu deposu inşa edildi. Mahallede sergilenen eski içme suyu hattı borularını gören mahalle sakinleri de Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün sayesinde ne kadar büyük bir sorundan kurtulduklarını gördüler.

“Cengiz Başkan sayesinde eski borulardan kurtulduk”

Gökkaya Mahalle Muhtarı Kadir Türker, Mahallesinde altyapı çalışmaları ve içme suyu deposu imalatının tamamlandığını, üstyapı çalışmalarında da sona yaklaşıldığını belirtti. Türker,“Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Eski su borularımız ve yeni borularımız arasındaki fark görüldüğü gibi aşikar. Eski borular küflü ve paslı. Bunlardan kurtulduk çok şükür” diye konuştu.

Yeni borularla güzel ve sağlıklı bir sistem kuruldu

Mahalle sakinlerinden Kazım Süzer, “MASKİ’nin mahallemizde yapmış olduğu altyapı çalışmasında çıkan eski boruları görüyorsunuz. Uzun yıllar biz bu borulardan gelen suları tükettik. Bu borulardan geçen suların mutlaka zararı vardır. Şimdi yeni borularla gayet güzel bir şekilde sistemimizi kurdular. Bu çalışmada emeği geçen herkese, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.