GÖRDES MTAL YAĞLI GÜREŞ TAKIMI TARİHİ KIRKPINAR GÜREŞLERİNE HAZIRLANIYOR

GÖRDES MTAL YAĞLI GÜREŞ TAKIMI TARİHİ KIRKPINAR GÜREŞLERİNE HAZIRLANIYOR

Eğitim başarısının yanı sıra spor branşlarında da adından söz ettiren Gördes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yağlı Güreş Takımı bu yıl 7-8-9 Temmuz tarihlerinde 662.'si yapılacak Tarihi Edirne Kırkpınar güreşlerine 20 sporcu ile katılmaya hazırlanıyor.

Manisa’nın Gördes ilçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yağlı Güreş Takımı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Mesleki ve akademik başarılarının yanı sıra spor branşlarından da adından söz ettiren Gördes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Müdürü Ufuk Gülcan, “19-21 mayıs tarihlerinde okul takımımız Antalya Manavgat'ta düzenlenen CW Enerji Yağlı Güreş Ligi müsabakalarına katılarak adımızdan söz ettirdik“ dedi.

564.’sü düzenlenen Akhisar Çağlak Festivali kapsamında gerçekleştirilen yağlı güreş müsabakalarında okul takımlarının katıldığını belirten Gülcan, "Çağlak Festivalindeki Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Gördes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımından 18 sporcu kol bağlayıp güreş tuttu. Kıran kırana geçen güreşlerde Teşvik 2 boyunda Süleyman Furkan  Arslan, ikinci olarak Gördes'e gümüş madalya ile döndü” diye konuştu. Gülcan, kendilerine  her zaman destek olan Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol’a da minnettar olduklarını da sözlerine ekledi.

Yağlı güreş Takımı Antrenörü ve Beden Eğitimi öğretmeni Mustafa Sarıl ise amaçlarının gençlerimizin kötü alışkanlıklardan koruyarak spor yapmalarını sağlamak ve ata sporumuz olan yağlı güreşi gençlerimizi sevdirmek olduğunu söyledi. Sarıl, “Bu  bağlamda çalışmalarımız devam ediyor.  Bu sene 7-8-9 Temmuz tarihlerinde 662.'si yapılacak olan Tarihi Edirne Kırkpınar güreşlerine 20 sporumuz ile katılacağız. Amacımız,  Gördes de bilinen ama unutulmaya yüz tutmuş Yağlı Güreşi tekrardan canlandırmak” ifadelerini kullandı.

Gördes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yağlı Güreş Takımı, Kırkpınar sonrasında yapılacak olan Manisa Yunusemre Yuntdağı, Balıkesir Kurtdere, Akhisar Selçikli Manisa Sarıgöl'deki Yağlı Güreşlere de katılacağı bildirildi...

► HABER:  ADİL AKA - GÖRDES / MANİSA

Kategorideki diğer haberler