HAMZA DAĞ: 4.5 MİLYON HEMŞEHRİMİZ BAŞIMIZIN TACI...

HAMZA DAĞ: 4.5 MİLYON HEMŞEHRİMİZ BAŞIMIZIN TACI...

Seçim çalışmaları kapsamında Aliağa, Yeni ve Eski Foça’da temaslarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, '4.5 milyon hemşehrimiz bizim başımızın tacıdır. Bugüne kadar böyle baktık, bundan sonra da böyle bakacağız' dedi.

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, seçim çalışmaları kapsamında Aliağa, Yeni ve Eski Foça’da temaslarda bulundu.

Aliağa'da sabahın erken saatlerinde STK ve Oda Temsilcileriyle bir araya gelen Dağ, daha sonra Aliağa Vanlılar Derneği’nin kahvaltı programına katıldı. Dağ, yaptığı konuşmada, “4.5 milyon hemşehrimiz bizim başımızın tacıdır. Bugüne kadar böyle baktık, bundan sonra da böyle bakacağız. Siyasi görüşü ne olursa olsun, herkes bizim başımızın tacı olacaktır.” dedi

DAĞ’DAN SÖZ VERDİĞİ AİLEYE ZİYARET

Hamza Dağ, daha önce karşılaştığı Gümüştaş ailesi ile yaptığı sohbet üzerine aile tarafından evlerine davet edilmişti. Bu davete icabet eden Dağ, bugün Aliağa’da oturan aileyi ziyaret etti. Aile ile sohbet eden Dağ, sağlık sorunu olan aile büyüğü için geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

HAMZA DAĞ, ALİAĞA CEMEVİNİ ZİYARET ETTİ

Hamza Dağ ve beraberindekiler daha sonra ilçedeki Aliağa Cemevi’ni ziyaret etti. Alevi Kültür Dernekleri Aliağa Şubesi Başkanı Celal Süslü ve dernek yöneticileriyle bir araya gelen Dağ, taleplerini dinledi. Seçim sürecine ilişkin dernek yöneticilerine bilgi veren Dağ, daha sonra “Hızır Oruçları Kurban Lokması” nedeniyle bir araya gelen vatandaşlarla bir araya geldi. 

DAĞ MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Dağ’ın ilçedeki son ziyareti ise ilçedeki Yenişakran Mahallesi oldu. Dağ buradaki mahalle kahvehanesinde muhtarlar ve vatandaşla bir araya geldi. Dağ burada yaptığı konuşmada, mevcut Büyükşehir Belediye Başkanına seslenerek, su fiyatlarında indirime gitmelerini istedi. İlçenin en büyük sorunlarından biri olan kanalizasyon sorununu da 1 Nisan’dan sonra çözeceğini belirten Dağ, “İzmir’in dört bir tarafına söz veriyoruz 50 bin sosyal konut kazandıracağız. Bunu Büyükşehir belediyesi eliyle yapacağız.” dedi.

Hamza Dağ’a bu ziyaretlerinde Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Tansu Kaya ve AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Bedrettin Yaşar Demir eşlik etti.

HAMZA DAĞ: “DOĞALGAZ ORANINI YÜZDE YÜZE ÇIKARTACAĞIZ”

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, seçim çalışmaları kapsamında Yeni ve Eski Foça’da da temaslarda bulundu. Hamza Dağ’a, AK Parti Kütahya Milletvekili Mehmet Demir, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Tansu Kaya ve Cumhur İttifakı Foça Belediye Başkan Adayı Taner Acar eşlik etti.

“KRONİK HALE GELEN SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Önce Yeni Foça’ya giden Dağ, garaj bölgesindeki taksi durağı ve çevre esnafını ziyaret etti. Dağ, daha sonra Bağarası Gençlik ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dağ burada yaptığı açıklamada, “Bu şehre iyi ki emek vermişim, iyi ki çaba göstermişim, iyi ki zamanı mı bu şehirde harcamışım. Şimdi yeni bir yol, yeni bir heyecan ve büyükşehir belediye başkanı olarak, Tamer kardeşim de ilçe belediye başkanı olarak iyi bir ekip olacağız. Kol kola vereceğiz ve kronik hale gelen bu sorunları çözüme kavuşturacağız.” dedi.

“DOĞALGAZ (KULLANIM) ORANINI YÜZDE YÜZE ÇIKARTACAĞIZ”

Dağ’ın sonraki durağı Eski Foça oldu. Esnaf ziyareti de gerçekleştiren Dağ, ardından Cumhur İttifakı Foça Belediye Başkan Adayı Taner Acar’ın seçim koordinasyon merkezini ziyaret etti. Burada seçmenle bir araya gelen Dağ, “Şu anda İzmir’de yüzde 69 oranında doğalgaz mahallelere gelmiş vaziyette. Biz bunu en kısa zamanda yüzde yüze çıkartacağız.” ifadelerini kullandı.

Kategorideki diğer haberler