HAMZA DAĞ’DAN '90 DAKİKA ÜCRETSİZ ULAŞIM' VE SU TARİFESİNDE 'YÜZDE 50 İNDİRİM' MÜJDESİ

HAMZA DAĞ’DAN '90 DAKİKA ÜCRETSİZ ULAŞIM' VE SU TARİFESİNDE 'YÜZDE 50 İNDİRİM' MÜJDESİ

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, '90 dakika ücretsiz ulaşım' uygulaması getireceklerini, 'su tarifesinde yüzde 50 indirim' yapacaklarını, belediye ihalelerini sosyal medya hesaplarından canlı yayınlayacaklarını söyledi.

Cumhur İttifakı'ndan AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçim çalışmaları kapsamında İzmir Konyalı Sanayici ve İş İnsanları Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Dağ, burada yaptığı konuşmada, yerel sorunlara çözüm bulmak için AK Parti hükümetlerinin gerekli çalışmaları yaptığına dikkat çekti. AK Parti iktidarının İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin makul taleplerini de geri çevirmediğini belirten Dağ, "Nasıl Ankara savunma sanayinde merkez olmuşsa biz de bilişim, teknoloji, teknokent anlamında İzmir'in önünü açacak işleri hayata geçireceğiz" dedi.

Narlıdere ve Buca metroları, Yeşillik Caddesi'nin Büyükşehir Belediyesi ağına alınması, Bornova ilçesindeki Özkanlar Semti pazar yeri sorunu gibi konularda hükümetin yerel yönetime verdiği destekleri anlatan Dağ, "Bahane üretme konusunda üzerlerine yok arkadaşların ama bir tane bahaneleri yok. Sadece Büyükşehir'in mi? Konak Belediyesi, (2020'deki) depremden sonra 'Yeni belediye binası yapacağız, belediye binamız depreme dayanıksız, bize 100 milyon liralık kredi ayarlar mısınız?' dedi. Onu da yaptık. Sonra binayı yapmaktan vazgeçtiler" diye konuştu.

“İZMİR'İ BİLİM VE SAĞLIK TURİZMİNİN MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Toplu ulaşımda "90 dakika" uygulaması getireceklerini, su tarifesinde yüzde 50 indirim yapacaklarını, belediye ihalelerini sosyal medya hesaplarından canlı yayımlayacaklarını ifade eden Dağ, "Çandarlı Limanı ve arkası ile alakalı Ulaştırma Bakanlığımız bir çalışma içinde. O çalışmaya Büyükşehir olarak katkı sağlayacağız. Yenilenebilir enerjiyle ilgili, orayı hareketli hale getireceğiz. Yeni organize sanayi bölgesi çalışmalarımız olacak. İzmir'i bacasız fabrika yapmak için bilim ve sağlık turizminin merkezi yapmak durumundayız. Nasıl Ankara savunma sanayinde merkez olmuşsa biz de bilişim, teknoloji, teknokent anlamında İzmir'in önünü açacak işleri hayata geçireceğiz." şeklinde konuştu. İzmir'de artık kronik sorunların ötelenip kenara konulmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Dağ, "Asıl yazacağımız hikaye gönüllere girme hikayesi olacaktır." ifadelerini kullandı.

Kategorideki diğer haberler