HAMZA DAĞ: 'İYİ PROJELERİN DEVAMINI SAĞLAYACAĞIZ'

HAMZA DAĞ: 'İYİ PROJELERİN DEVAMINI SAĞLAYACAĞIZ'

Tire, Ödemiş ve Beydağ ziyareti yapan Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, “Mevcut büyükşehir belediyesi veya önceki belediye başkanlarının, iyi yaptıkları ve güzel yaptıkları her işin devamını sürdüreceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, seçim çalışmalarına bugün Tire’de başladı. Dağ, burada muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Hamza Dağ’a bu program da, Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı Arif Demirkan, AK Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu ve MHP Tire İlçe Başkanı Recep Doğru eşlik etti.

Hamza Dağ burada yaptığı konuşmada, geçmiş belediyelerin yaptığı iyi projeleri devam ettireceklerini belirtti. Dağ, “Bu dönemde özellikle akamete uğradığı için söylüyorum, biz kesinlikle iyi olan her şeyin devamını sağlayacağız. Mevcut büyükşehir belediyesi veya önceki belediye başkanlarının, iyi yaptıkları, güzel yaptıkları her işin devamını sürdüreceğiz. Bunlardan birisi de ‘Süt Kuzusu Projesi’dir. İki türlü bu proje faydalı bir projedir. Biz kimseden ayrım, gayrım yapmayacağız. Bu konuda da çalışmak isteyen, üretmek isteyen herkesi destekleyeceğiz. Bu projenin de akamete uğradığının farkındayım ama biz bu projeyi sahiplenip, İzmir Büyükşehir olarak yeniden canlandıracağız.” ifadelerini kullandı.

DAĞ’DAN, TİRELİ HEMŞEHRİLERİNE MÜJDELER

Hamza Dağ, 1 Nisan sabahı İzmir’in yönetiminde halkın olacağını belirterek, projelerine değindi. Dağ, Tirelilerin en büyük talebi olan Belevi Yolu’nun ilk etabının yüzde 90 tamamlandığını belirterek, kalan kısım ve diğer iki etabın ilerleyen süreçte hızla tamamlayacaklarını söyledi. Tire’ye otogar yapacaklarını da açıklayan Dağ, Yaşlı Bakım Evi, Çocuk Hastanesi ve Diş Hastanesi müjdelerini de Tireli hemşehrileriyle paylaştı.

DAĞ, EN BÜYÜK PAZAR YERİNİ GEZDİ...

Hamza Dağ ve beraberindekiler daha sonra Türkiye’nin en büyük açık hava pazarı olan Tire Salı Pazarı alanını ziyaret etti. Burada esnafla sohbet eden Dağ, onların taleplerini dinleyip, yapılması gerekenleri not aldı.

Güne Tire’de başlayan Dağ, esnaf ziyareti sonrası Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı Arif Demirkan’ın seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Programa Demirkan’ın yanı sıra AK Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu ve MHP Tire İlçe Başkanı Recep Doğru da katıldı.

“İZBAN’I TİRE VE ÖDEMİŞ’E GETİRECEĞİZ”

Açılış sonrası burada bir konuşma gerçekleştiren Hamza Dağ, İZBAN müjdesini hemşehrileriyle paylaştı. Dağ, “Göreceksiniz biz İZBAN’ı Tire’ye de Ödemiş’e de getireceğiz. Bizimle gelecek inşallah. Tren setlerimizi artırmamız lazım, biz göreve geldikten sonra bunu artıracağız. 30 tane tren seti alacağız. İZBAN’ın Tire’ye gelmesi, Ödemiş’e gelmesi benim için büyük bir mutluluk olacak. Bunu da çok uzun sürmeden, tren setlerini artırmak suretiyle İZBAN’ı getirme imkanımı olacak, hayırlı olsun.” dedi.

Hamza Dağ, 9 yıl önce Ege Üniversitesi’nde eğitimine devam ederken öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun anısına lokma da dağıttı.

Seçim çalışmaları kapsamında Beydağ ilçesine giden Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Menderes Mahallesi’nde karşılaştığı bir vatandaşla arasında sıcak görüntüler oluştu.

Mahallede gördüğü Dağ’ın yanına gelen vatandaş, hayvanlarına bakmak için ahıra gideceği için elbiselerinin kirli olduğunu söyleyerek Hamza Dağ’a sarılmak istemedi. Bunun üzerine Dağ’ın, “Sen üreticisin sana sarılacağım, gel buraya” demesi üzerine ikili birbirine sarıldı.

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ın, seçim çalışmaları kapsamında bugün üçüncü durağı Kiraz oldu. Dağ burada, Şehit Aybüke Yalçın Ödev Evi’nin açılış törenine katıldı. Törene Dağ’ın yanısıra Cumhur İttifakı Kiraz Belediye Başkan Adayı Saliha Özçınar Kutlu ve Kiraz Kaymakamı Onur Titiz de katıldı.

“ÜRETİM YAPANLARA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIZ”

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından bir konuşma gerçekleştiren Hamza Dağ, “Elimizdeki imkanlara bakacağız ve ona göre kaynakları doğru yerde kullanacağız. Bu anlamda özellikle üretim yapanlara destek vermek adına pozitif ayrımcılık yapacağız. Bunun farkındayız, buralarda yaşayanlar tarım ve hayvancılıkla üretim yapıyor. Üretim bizim millet olarak yapmak zorunda olduğumuz bir iştir. Biz üretmek zorundayız. Bunu yapmak için özellikle köylerde kalanlara daha çok destek olmak onlara daha çok kaynak ayırmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Töreni, Ege ağzıyla yaptığı konuşmayla bitiren Hamza Dağ, törende renkli görüntülerin oluşmasını sağladı.

Kategorideki diğer haberler