HAMZA DAĞ, YILDIZ FM'E KONUK OLDU

HAMZA DAĞ, YILDIZ FM'E KONUK OLDU

Dağ, Kıbrıs konusundaki beyanlarını 3 yıl önce söyledim deyip ses kaydı ortaya çıkınca  yalan söylediği ortaya çıkan bir Belediye başkanına İzmir’li nasıl güvenecek dedi.

 

AK Parti ARGE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, Radyo Yıldız FM’de Melik Bingöl’ün hazırlayıp ve sunduğu

“ İZMİR KONUŞUYOR “ programına konuk oldu. Bingöl’ün sorularını yanıtlayan Dağ, program süresinde önemli konulara değindi.

 

Kıbrıs konusundaki beyanlarını 3 yıl önce söyledim deyip ses kaydı ortaya çıkınca  yalan söylediği ortaya çıkan bir Belediye başkanına İzmir’li nasıl güvenecek dedi.


GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK DOĞMADIM

Siyasetin içinde olmasına rağmen abi diye hitap edildiğini ve vatandaşla sohbet etmek ve çay içmekten büyük zevk aldığını söyleyen Hamza Dağ, “Ben Genel Başkan yardımcısı diye doğmadım, Genel başkan yardımcısı olarakta ölmeyeceğim. Dolayısıyla bu ünvanlar gelip geçici diğerleri ise kalıcıdır. dolayısıyla gözümü İzmir’de açtım. İzmir’e karşı özel bir zaafım var. Hemen hemen yer yerde vatandaşlarımızla merhabalaşıp yeri geldiğinde oturup çay içiyoruz. Allah bizleri yakışan olanı yapmayı devam ettirmeyi nasip etsin. Bu görevlerimiz Gelip geçici fani şeylerdir” diye konuştu.

KIBRIS BÜTÜN ÜLKEMİZİN ORTAK MESELESİDİR

Kıbrıs konusunda açıklamalarda bulunan Hamza Dağ, “ Kıbrıs konusu apayrı ve önemli bir konudur. 2002’den beri iktidarda olan sadece AK Parti’nin sorunu ve mevzusu değil, ülkemizin ana konusudur. Asıl konu bölgede yani Doğu Akdeniz’de bulunan doğalgaz’ın paylaşılamaması sorunudur. Bunu bir başlık altında toplayarak açmak lazım. Barış planı ile de bir çok gizli düşünceyi açığa çıkardığımız gibi, burada da bu güne kadar, birilerinin sezsiz sedasız yapmaya çalıştığı bazı anlaşmaları ortaya çıkardık. Barış pınarında operasyona başlayıncaya kadar yıllarca oyalayanlar operasyon başladıktan sonra kendi gizli fikirlerini ortaya çıkardılar. Hatırlarsak, bunlar önümüzdeki dönemde daha çok ortaya çıkacak. 40-50 yıllık planlarımız yerle bir oldu diye İsrail gazetelerinde haberler çıktı. Doğu Akdeniz’de biz şu anda Türkiye Cumhuriyeti olarak, önemli bir süreç yönetiyoruz. 3-4 sene önce herkes hatırlar doğalgaz arama çalışmaları ortaya çıknca kendi imal ettiğimiz bir sismik araştırma gemisi göndermiştik. Hem ülkemizde hem de dünyada dalga geçenler oldu. Üzerinden 3 yıl geçti şu anda 3 tane gemimiz  var kiralama değil kendi gemilerimiz ve arama yapıyoruz. Afrika’da bir çok ülke gelin arama yapın sizin olsun diyorlar. Bölgede Fransa İsrail, Mısır gibi Kıbrıs ile alakalı olmayan ülkeler var. Şirketleri vasıtasıyla bağlantı kuranlar var dolayısıyla bizimde orada olmamız gerekiyor” dedi.

 

SOYER, HERKESİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLEDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “ Birincisi Kıbrıs konusunda Seferihisar veya Büyükşehir Belediye Başkanı da olsan senin işin değil.. Bir belediye başkanı olarak selam çakıyorsan, Ey dünya beni görün ve ona göre davranın demektir. Bu bir hesaptır. Bu hesap doğru bir hesap değildir. Bu ülkenin milli meselelerine karşı doğru olmayan bir hesaptır. İkincisi kıbrıs meselesi var olduğumuz süre içerisinde önemli bir yer. Başkan diyor ki stretejik diyor evet doğru, 82 milyonun kanaat ve düşüncesi bu ülkenin geleceğine direk temas edecek, bizden sonra yaşayacak milletimizinde etkileyebilecek bir durum ortaya çıkartır. Kıbrıs milli bir olay bunu sulandırmak doğru değil, Üçüncüsü bu olay basına yansımasından sonra ulusal basına çıkıp, ben bunu 3 yıl önce söyledim sözü ve yayından bir gün sonra yapılan röportajın ses kayıtlarının ortaya çıkmasıdır. Lafı eveleyip gevelemenin geregi yok. Büyükşehir Belediye Başkanı yalan söyledi. Bu konuda açıklama yapıncaya kadar, bekleyeceğim. Görevde olduğu süre boyunca sorulacak ve hatırlanacaktır. Benim en çok korktuğum da şurada yalan söylediniz lafı, ya da böyle bir soru sorulması, ihtimalinden kendimi haya ederim. İnsanoğlu hata ve yanlış yapar bu söylenebilir. Doğru yaptım da diyebilir, kararının arkasında durur. 15 gün önce söylediğinizi 3 yıl önce söylemiştim demek, kendisine oy veren seçmenlerde de hayal kırıklığına neden olmuştur. Bundan sonra hangi söz ve ifadeye güvenecegiz. Şehri emini diyoruz. Siz böyle yaparsanız yarın öbür gün İzmir’li ve Türkiye’ye vatandaşlar bu durumdan dolayı  yalan söylemeyeceğinize nasıl kim karar verir nasıl inanır.  Bu konu bizim milli meselemizdir. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten bu yana devlet politikalarına, tamamen terstir. Herkesin gözünün içine baka baka yalan söylemiş olmasını ben yadırgadığını” belirtti.

KENDİLERİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELERİ GEREKİYOR

Kıbrıs’ta CHP’lilerin yaklaşımını anlamadığını söyleyen Dağ, “ Yakınımızdaki adalara baktığımızda Yunanistan nerede burada ne işleri varmış diyoruz. Adalar bize bu kadar yakınken yarın öbür gün bizden başka talepleri olmayacak mı ? Tarihte olduğu gibi mücadelemiz sonuna kadar sürecek. Kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor. Bu ülkede yaşayan herkesin düşünebileceği şeyler değildir” dedi.

94 BİN SURİYELİ ÜLKELERİNE DÖNDÜ

AK Parti ARGE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ,” Amerika’da Ermeni lobisi ve temsilciler meclisinin kararları sadece bu konu ile ilgil değildir. Ası amaç ülkemizi zor durumda bırakmaktır. Fetö, terör ve yahudi lobilerinin yolu ile aynı yola çıkıyor. Fetö’nün önemli ölçüde belini kırdık. Terör örgütleri bazı ülkeler tarafından sahipleniyor. Bu lobilere karşı gerekenleri yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu sadece lobi işi değildir. Sınırımızda yaşananları herkes biliyor. Biz bunu en güzel Barış Pınarı hareketında gördük. 20’ye yakın sivil vatandaşımız şehit oldu. Suriye’ye 10-15 gün içerisinde 94 bin kişi kendi evlerine döndüler. O bölgede yapacağımız şehir tamamlandığında buralara yaklaşık 1,5-2 milyon Suriyeli ülkelerine dönecek. İsrail’in genişleme politası devam ediyor. Bizimde topraklarımızın içinde olduğu bölge kurtarılmış ilan edilmişti. Onların düşünce ve  politikalarını, biz barış pınarı harekatı ile engelledik. Ülke olarak lobi faaliyetlerine biz de devam edeceğiz. Güvenlik ve menfaatlerimiz neyi gerektiriyosa onu yapmaya devam edeceğiz” dedi.

VATANDAŞIN OYU KİŞİNİN, DEĞİL PARTİNİN OYUDUR

Mustafa Yeneroğlu istifa olayına değinen Dağ, “ Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile bu olayın bir bağlantısı yok. Kamuoyunda yanlış anlamalar oldu. MHYK ve toplantılarına katılmıyordu. Bizde istifasını vekillikte dahil talep ettik. Partimizin oyları kişisel oylar değil partinin oyudur. Partiyi küçültecek beyanlarda bulunmak gibi bir durum söz konusu değildir. Babacan ve Davutoğlu ekibide eleştirilere ragmen partide kalmışları. İhraç süreci başlayınca istifa ettileri.Bu süreç endişeleceğimiz bir durum değil tabiki sıkıntılarımız yok değil 17 yıl boyunca iktidarda olmanın bir bedeli oluyor. 2011 kadar yaşadıklarımıza  ayrı bir pencere açmak gerekiyor. 2011’e kadar, ekonomik anlamda ciddi ivme kazanmamıza rağmen 367 krizi ve darbe girişimi teşebbüsleri, 2008 AK Parti kapatma davası süreci, dünyada yaşanan krizler, referandum, çukur süreci, gezi olayları gibi olaylar % 50 oy almış AK Parti ivme yakalamış,  faizler düşmüş, böyle parlak süreçler yaşarken 2012 MİT Başkanın gözaltına alınma süreci, ve yapanlarında bugün baktığımızda emniyet, yargıdan ihrac edilmesi ya da kaçması bir örgütün ortaya çıkması durumu ile devam etti. 2103 MİT tırlarının durdurulması, gezi olayları, 17-25 Aralık hepsi aynı dönemlerde gerçekleşti. Öz yönetim diye bir şey çıkardılar. Sur ve Cizre’ye  bizim kimse giremez dediler. Siz kimsiniz. Vatanın her bölgesi bizim, ve bu olaylardan sonra ayakta kalmamız önemli bir şeydi. 15 Temmuz dönemini atlattık. Bu dönemde ayakta kalmamız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir  lider sayesinde oldu. Geçmiş olayların bize siyasi olarak bir bedeli oldu.  Bu ülkenin menfaati ne gerektiriyorsa onu yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Birilerine yaranmak gibi bir düşüncemiz ya da oylarımız düşmesin kaybetmeyelim diye bu ülkenin menfaatlerinden asla vazgecemeyiz. Hata yapabilrisiniz ama ihanet kabul edilemez. Kişisel menfaatlerden vazgeçebilirsiniz ama ülke menfaatllerinden asla vazgeçemeyiz. Bu noktada bazı arkadaşlarımızın partiye destek vermeleri gerekirken yanlış noktada olmaları kabul edilemez. İleri yıllarda tarih onları olumsuz olarak kaydedecektir. Önemli konuları parti içinde iştişare etmek gerekiyor. Herkes fikrini ortaya koyup değerlendirmelerin sonunu beklemek gerekiyor. Problemleri basın önünde değil kendi içimizde çözmemiz gerektiğini” söyledi.

BİRLİK VE BERABERLİKTE ÇOK ÖNEMLİ DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Doğa ve orman yürüyüşleri yaptığını belirten Dağ, “Orman Bakanlığının başlattığı bu projeye bizde Balıkesir Karasi’de ki ormana  fidan bağışlayarak katıldık. Yangınlar olduğunda söylemiştik. 11 Kasım’da başlayacak fidan dikme kampanyası başlatacağız diye, şimdiye kadar bir çok başvuru oldu. Birlik ve beraberlikte çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Milletçe bir çok ortak noktada buluşmaya başladık. Hdp tabanından bile bu konuda destek var. Onların yeşerdiğini biz görmeye biliriz ama gelecek nesil bunu inşallah görecek dedi.

ALLAH BİZİ TOPRAK TARAFINDAN ETSİN

Son olarak şunu belirtmek istiyorum diyen Dağ, “ Toplumda insanoğlu varolduğundan beri 2 tür insan var hayatta bunun üzerine kurulmuş. Bir tarafta toprak bir tarafta ateş var. Geçtiğimiz dönemde Karabağlar’da bir ateşle ormanlarımız yok oldu. Şimdi ise oraya koyacağımız fidanlarla yeşertiyoruz. Yani toprak alçak, gönüllü kibir ise ateş kibir demektir. Toprak, verimli ve üretici,yapıcı ateş ise yıkıcı demek, Toprak habil olma, ateş kabil olmak demek, Toprak Hz. Ömer, ateş Ebu Cehil olmak demektir. Biz ülke ve millet olarak, kendi içimizde de ateşi arzuluyanlar olabilir ama biz her zaman toprak yani yapıcı tarafta olacağız. Karabağlar orman yangınında ızdırap çekildi ancak bazıları bu orman yangını üzerinden, siyaseten nemalanabilirmiyim ya da farklı bir izleyebilirmiyim diyeni de gördüm. Allah bizi toprak tarafından olandan etsin inşallah. Son nefesimizi rahat verelim” dedi.

 

AK PARTİ KURUMSAL VE DENEYİMLİ BİR PARTİ

Sıklıkla ve gerektiğinde anket yaptıklarını söyleyen Dağ, “ Ekim ve Eylül ayı ile birlikte 2-3 anket yaptık değerlendiriyoruz. AK Parti kurumsal ve deneyimli bir partidir. 2,5 yıldır görevde bulunduğum süeren beri ciddi ilerlemeler kaydettiğimizi görüyoruz. Bu anketler kamuoyuna açıklandığı zaman en iyi olarak 1-2 puan üstünde olabiliyor. Biz yaptığımız anketlere güveniyorum. Bu anketler üzerinden polemik yapıldığı zamanda biz de bizim yaptığımız anketleri ben ya da Cumhurbaşkanımız vasıtasıyla kamuoyu ile paylaşıyoruz.

 

Yıldız FM’de yayınlanan “ İZMİR KONUŞUYOR “ programının sonunda ise AK Parti, ARGE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Bana bu imkanı verdiğiniz için size ve bizi bu tatil gününde dinleyen izleyicilerimize de teşekkürleri sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı. (ÖZEL HABER )

 

 

 

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri