Her üç saniyede bir cam üretiliyor

Her üç saniyede bir cam üretiliyor

2021 yılında başarılarını katlayan endüstriyel cam devi Yorglass, Türkiye’deki pazar payını yüzde 50’ye, Avrupa’daki pazar payını da yüzde 25 seviyesine çıkarttı. Avrupa’da her dört evden birinde artık Yorglass var.

Endüstriyel cam devi Yorglass, 2021 yılında başarılarını katladı. 60’a yakın ülkeye ürünlerini ulaştıran, Türkiye’deki pazar payını yüzde 50’ye, Avrupa’daki pazar payını da yüzde 25 seviyesine çıkaran Yorglass’ın CEO’su Semavi Yorgancılar, “Tüm fabrikalarımızda her üç saniyede bir cam üretiyoruz. Dünyanın en büyükleriyle yan yana ilerliyor, güvenilir ve global bir tedarikçi olarak iş ortaklarımız tarafından ödüllendiriliyoruz. Çalışan sayımız da pandemi döneminde iki katına ulaştı” dedi. 

Güvenilir ve global bir tedarikçi vizyonuyla 60’a yakın ülkeye ürünlerini ulaştıran Yorglass, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alıyor ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 1000 ihracat şampiyonunu açıkladığı listede de ilk 500’de bulunuyor. 2021 yılını etkin faaliyetlerle tamamlayan Yorglass’ın gelecek hedefleri ise daha iyi bir dünya için sürdürülebilirlik çalışmalarına ağırlık vermek ve beyaz eşya camı alanındaki yatırımlarını hızlandırmak olarak sıralanıyor.

10 yılda 250 milyon cam

Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, 2021’de daha da büyüdüklerini, pandemi koşullarında önemli yatırımlarda bulunduklarını söyledi. Bolu, Çerkezköy, Eskişehir, İzmir ve iki de Manisa’da olmak üzere altı üretim tesisine sahip olduklarını belirten Yorgancılar, “İşimizi severek yapıyor, üretmeyi seviyoruz. İşini büyük bir tutkuyla yapan ve odaklanan bir ekiple Yorglass sürekli gelişerek büyüyor. 10 yılda beyaz eşya sektörüne sattığımız cam adedi 250 milyonu geçti. 1974’te endüstriyel cam işine girdiğimiz günden bu yana başarıdan besleniyoruz ve bu da bize her şeyin daha iyisini yapabilme gücü veriyor” dedi.

Avrupa’daki pazar payı yüzde 25’e çıktı

Ürünlerini 60’a yakın ülkeye ulaştırdıklarının bilgisini paylaşan Yorgancılar, 2021’de Türkiye’deki pazar paylarının yüzde 50’ye, Avrupa’daki pazar paylarının da yüzde 25 seviyesine çıktığını ifade etti. Yorgancılar, “Çalışan sayımız iki katına ulaştı. Tüm fabrikalarımızda her üç saniyede bir cam üretiyoruz.  Dünyanın en büyükleriyle yan yana ilerliyor, güvenilir ve global bir tedarikçi olarak iş ortaklarımız tarafından ödüllendiriliyoruz. Uluslararası iş ortaklarımız için hayata geçirdiğimiz Çerkezköy beyaz eşya tesisimiz faaliyetlerini artırırken, Bolu ve Eskişehir işletmelerimiz de başarıyı katlıyor. Bunun en önemli göstergesi iş ortaklarımız tarafından Yılın Global Tedarikçisi seçilmemiz oldu. Ödül töreni de Çerkezköy beyaz eşya işletmemizde düzenlendi. Ayrıca yıl bitmeden dünyanın önde gelen vergi ve yönetim danışmanlığı firması Deloitte tarafından yapılan değerlendirmede 2021’in ‘En İyi Yönetilen Şirketler’ kategorisinde ödülün sahibi olduk. Tüm bunlar bizim için heyecan verici bir motivasyon kaynağı” diye konuştu.

Ar-Ge merkezi sene başında faaliyette

Yorgancılar, pandemiyle birlikte tüm dünyada dijitalleşmenin hızlandığını ve Yorglass’ın da her kademesinde dijitalleşmenin yaşandığını söyledi. Yorgancılar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cam, yapısı ve özellikleri itibarıyla alternatifi bulunmayan bir ürün. Altı tesisimizdeki faaliyetlerimizi bu görüşümüzden yola çıkarak kurguluyor, yaşama değer katan yeni nesil teknolojilerle oluşturduğumuz ürünleri Endüstri 4.0 altyapısını kullanarak ortaya koyuyoruz. İnovatif ürünler geliştirmek için Ar-Ge merkezimizin kurulum çalışmaları yakında tamamlanıyor. Çağımızın tüm ihtiyaçlarına cevap veren geniş ürün yelpazemizle endüstriyel cam sektörüne öncülük etmeye devam edeceğiz.”

Sürdürülebilirlik raporu ilk çeyrekte

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacısı olduklarının altını çizen Yorgancılar, “Bu açıdan da sektörümüzde tekiz ve bundan gurur duyuyoruz. Tüm işletmelerimizde karbon emisyonumuzu daha da düşürecek, enerji tasarrufu için altyapı çalışmalarımızı tamamlayacağız. ‘Daha iyi bir gelecek’ düşüncesi yalnızca başarılı sürdürülebilirlik çalışmalarıyla gerçeğe dönüşür. Dolayısıyla geleceğimizi dünyamızın geleceğinden ayrı yerde konumlamıyor, süreçlerimizde çevre dostu uygulamaları kullanıyoruz. Çok yakında Yorglass 2021 Sürdürülebilirlik Raporumuzu da yayınlayacağız” dedi.

Beyaz eşya camına büyük talep

Beyaz eşya camı alanındaki yatırımlarını hızlandıracaklarını ifade eden Yorgancılar, yakın dönemde ise önemli bir yatırımı duyuracaklarını paylaştı. İş ortakları için devreye aldıkları yatırımlarının global düz cam pazarına büyük katkıda bulunacağını belirten Yorgancılar, sözlerine şöyle devam etti: “Pandemiyle birlikte tüketicilerin alışveriş tercihleri değişince özellikle beyaz eşya alanında iş ortaklarımızın önemli ölçüde talepleri oluyor ve biz de bu taleplere hızlıca cevap veriyoruz. Markamıza duyulan güveni daha da ileriye taşıyacağız. Global bir tedarikçi olma sorumluluğuyla çalışmayı sürdürüyor, yatırımlarımızı iş birliklerimiz doğrultusunda kurgulamaya devam ediyoruz.”

Yorglass hakkında:

Temelleri 1974’te atılan Yorglass, endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarındaki tecrübesiyle sektöre öncülük ediyor. Global bir marka olma vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Yorglass, ulusal ve uluslararası pazarlara zengin ürün portföyüyle hizmet veriyor. 1988’de Ege Bölgesi’ndeki ilk ısıcam tesisini kuran Yorglass, 1989’da Bolu’da beyaz eşya camı alanındaki üretim tesisini faaliyete geçirdi. 2015’te Eskişehir, 2017’de Bolu ve 2019’da Manisa fabrikasının devreye girmesi ile müşteri memnuniyetini katlayarak yoluna devam etti. 2019’a kadar Cam Merkezi A.Ş. adı altında Yorsan, Yorim ve Yorglas markalarıyla hizmet veren şirket, 45’inci yılında kurumsal kimliğini yenileyerek markalarını ve faaliyetlerini Yorglass çatısı altında bir araya getirdi. 2020’de Çerkezköy fabrikasını da faaliyete geçiren Yorglass bugün itibarıyla üretim ve ticari çalışmalarını; Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya iş üniteleri altında Türkiye’nin beş farklı şehrinde kurulu altı tesisinde gerçekleştirirken, ürünlerini 60’a yakın ülkeye ihraç ediyor ve Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor. 

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.