HORECA’da gastronomi fırtınası

HORECA’da gastronomi fırtınası

Fuarın ilk gününe İzmir Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen “Yeni Keşifler ve Yeni Lezzetler” sunumu damga vurdu...

HORECA Fair-Uluslararası Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı sektörün satın alma yetkisine sahip exclusive şeflerini aynı çatı altında buluşturdu. Şefler fuarda, "Anadolu'dan Dünya'ya" sloganıyla Türk mutfağını görücüye çıkarırken, "Yerliyse Yeriz" sloganıyla da yerli üretime dikkat çekti.

Mutfakta cesur olun

Fuarın ilk gününe İzmir Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen “Yeni Keşifler ve Yeni Lezzetler” sunumu damga vurdu. Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği (KUPAD) Başkanı Aydın Sürer ise mutfak tüyoları verdi. Yemek yaparken “cesur” olmak gerektiğini belirten Sürer "Her yemeğin bir reçetesi var. Reçetelere güvenin, ölçülerine uygun yemek yapın ancak vizyonunuzu geliştirmeyi, yeniliklere açık olmayı ve kendi tarzınızı ortaya koymayı da unutmayın. Küçük dokunuşlar yemeklerde fark yaratır. Mutfakta denemekten korkmayın, dağarcığınızı genişletin. En önemlisi de büyük bir aşkla yemek yapın, aşkla yapın ki lezzetine doyum olmasın” dedi.

Yeni kapılar açıldı

Öte yandan dört gün boyunca sürecek olan fuar ilk günden turizm sektörünün yol haritasını belirledi. Sektöre hakim güçlü sivil toplum kuruluşlarınca desteklenen fuar, sektörde faaliyet gösteren dev firmaların yanı sıra Avrupa, Balkanlar, Türki Cumhuriyetler ve Orta doğu ülkelerinin aralarında bulunduğu 25 ülkeden 300’ün üzerinde satın alma yetkilisini ağırladı. Turizm sezonu öncesi nihai satın alma kararlarınının verildiği HORECA Fuarı, alım heyetleri ve ikili görüşmelere zemin oluşturarak katılımcı firmaların ihracata yönelik satış ve bağlantılarının artmasına da olanak sağladı. Gün boyunca dolup taşan ikili görüşme alanında yeni anlaşmaların kapıları aralandı.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.